Minik kuşuma yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan O.İ.N.V
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

O.İ.N.V

iyikus.com Üyesi
Kuşum 2 kez gaga mantarı oldu. Şuan da gagasında iki tane küçük mantar var ve ağır tüy döneminden geçiyor. Ben mantarı fark edince hemen o bölgeye troysd krem sürüyorum günde iki kez yapmaya çalışıyorum. Bugün fark ettim ki halsiz ben birazcık kabarık duruyor. Suyuna 2 ya da 3 gündür probiyotik katıyorum. Başka neler yapabilirim? Kuşum bir de çok zayıf göğüs kemiği falan hissediliyor. Zaten hep zayıf bir kuştu ama bu ara daha da zayıfladı sanırım. Yardımlarınızı bekliyorum

Dışkı resmi atabilir misiniz?

Genelde dış mantar için tedavi uygularken iç mantar içinde uyguluyorlar. Mikostatin veya triflucan şurup kullanarak. Arkadaşlar yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun

Oyla 0
kuşun min 15 sn videosu streamable.com ya da youtube üzerinden

dışkılarin net fotolarını görmek iyi olur

kusun agzı kötü ekşimsi kokuyor mu?

Oyla 0

Ekli dosyalar

• EED2C227-9416-4FC4-A5C2-3A9D51526F71.jpeg
    EED2C227-9416-4FC4-A5C2-3A9D51526F71.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 13
  • 43BC4D2D-CFEC-49FC-BF23-6370BF345295.jpeg
    43BC4D2D-CFEC-49FC-BF23-6370BF345295.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 13
Oyla 0
tüyden kaynaklı bir yorgunluk olabilir. Gagasında ki leke çarpma sonucu mu yoksa kendiliğinden mi belirdi?

Oyla 0
dışkıya yansımayan bir mantar durumu olabilir elbette , kuşun sürekli zayiflaması da bunu destekler. ancak bariz şu hastalık diyebileceğim bir durum ben goremedim. tuy değişimi de bu halsizliğe neden olabiliyor. buna tecrübeli arkadaşların bakmasinda yarar var

Oyla 0
dışkıya yansımayan bir mantar durumu olabilir elbette , kuşun sürekli zayiflaması da bunu destekler. ancak bariz şu hastalık diyebileceğim bir durum ben goremedim. tuy değişimi de bu halsizliğe neden olabiliyor. buna tecrübeli arkadaşların bakmasinda yarar var
Dışkısı iyi o zaman probiyetiğe devam edeyim mi 3 gün yeter mi

Oyla 0
mantar sorunlarının kökten çözülmesi için dış etkilerden kurtulunca bir iç parazit ilacı kullanılması gerektiğidir. Diğer türlü süreçte tekrar etmeye daha yatkın oluyor dış mantarlar. Ek olarak vilmectin gibi bir dış parazit ilacının da uygulanması, dış mantarların hızla küçülmesine katkı sağlıyor.
Gaga kızarması ilginç. Çarpma kaynaklı değilse karaciğer sorunlarıyla ilişkilendirilen bir belirtidir ve veteriner kontrolü gerektirir.

Oyla 0
Dışkı şuan problem yansıtmıyor bence. Probiyotik yerine elektrolit kullanmayı dener misiniz 1 ya da 2 gün? Ardından bir dışkı fotoğrafı paylaşınız.

Oyla 0
mantar sorunlarının kökten çözülmesi için dış etkilerden kurtulunca bir iç parazit ilacı kullanılması gerektiğidir. Diğer türlü süreçte tekrar etmeye daha yatkın oluyor dış mantarlar. Ek olarak vilmectin gibi bir dış parazit ilacının da uygulanması, dış mantarların hızla küçülmesine katkı sağlıyor.
Gaga kızarması ilginç. Çarpma kaynaklı değilse karaciğer sorunlarıyla ilişkilendirilen bir belirtidir ve veteriner kontrolü gerektirir.
Burada hiç bilgili veteriner yok
gerçekten hepsi yüzeysel bakıyor ben de sorunu sizlerin yardımıyla halletmeye çalışacağım. Karaciğer sorunu derken anlayamadım karaciğerinde bir sorun olabilir mi bunu gözlemleyerek anlayabilir miyim

Oyla 0

Karaciğer hasarlarını gözle anlamanın maalesef imkanı yok :( Karaciğer koruyacağı söylenen takviyeler kullanmak iyi olabilir. Tolyamin forte gibi.

Oyla 0

Karaciğer hasarlarını gözle anlamanın maalesef imkanı yok :( Karaciğer koruyacağı söylenen takviyeler kullanmak iyi olabilir. Tolyamin forte gibi.
Peki ben bu takviyeyi alıp kullansam bir zararı olur mu karaciğeri belki sağlıklıdır bunu kullansak bir zararı olur mu acaba

Oyla 0
Vitamini araştırırken böyle bir şey buldum. Elektrolit almama gerek var mı ikisi ağır mı gelir daha önce elektrolit kullanmadığım için bilmiyorum da

Ekli dosyalar

• 382608F3-DB76-4276-A9B6-C26DD6BBDECE.jpeg
    382608F3-DB76-4276-A9B6-C26DD6BBDECE.jpeg
    246.9 KB · Görüntüleme: 8
Oyla 0