Minik kuşuma yardım

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan O.İ.N.V
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

O.İ.N.V

iyikus.com Üyesi
Kuşum 2 kez gaga mantarı oldu. Şuan da gagasında iki tane küçük mantar var ve ağır tüy döneminden geçiyor. Ben mantarı fark edince hemen o bölgeye troysd krem sürüyorum günde iki kez yapmaya çalışıyorum. Bugün fark ettim ki halsiz ben birazcık kabarık duruyor. Suyuna 2 ya da 3 gündür probiyotik katıyorum. Başka neler yapabilirim? Kuşum bir de çok zayıf göğüs kemiği falan hissediliyor. Zaten hep zayıf bir kuştu ama bu ara daha da zayıfladı sanırım. Yardımlarınızı bekliyorum

Vitamini araştırırken böyle bir şey buldum. Elektrolit almama gerek var mı ikisi ağır mı gelir daha önce elektrolit kullanmadığım için bilmiyorum da
Ağır gelmez merak etmeyin.Dışkıda bozulma,kırgınlık vb durumlarda ilk etapta elektrolit denenebilir.

Oyla 0
Çok
Ağır gelmez merak etmeyin.Dışkıda bozulma,kırgınlık vb durumlarda ilk etapta elektrolit denenebilir.
Çok doğru bir tespit.
Kuşda hastalık belirtisi;özellikle kabarıp uyuma, ishal, durgunluk,tabana inme gibi bir belirti veriyorsa ilk yapılması gereken elektrolit takviyesidir.
Sadece hastalık değil,zehirlenme durumlarında da çok faydalıdır.
Elektrolit serum demektir,kuşun kaybettiği sodyum, glikoz ve potasyum gibi elementleri yerine koyar ve kuşu kendine getirir.
Her kuş besleyenin ilk sahip olması gereken,ecza deposunda mutlaka bulunması gereken ilk yardım malzemesi bana göre elektrolittir.

Son düzenleme:
Oyla 0
bu ürün tam nedir bilmiyorum. Renk olarak tutturamadım bildiğim ürünlerle.
Arkadaşlar da bir baksın da belki bilen biri çıkabilir.

Oyla 0