iyikus.com'a Hoş geldiniz!

Burada olmana sevindik!

Forum sitemize kayıt olarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle iletişime geçebilir, paylaşımlarda bulunup, destek alabilirsiniz.

Kayıt Ol

pomeranian boo fiyatları

Muhabbet Kuşları için Oyuncaklar

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Mesajlar
10,841
Çözümler
36
Tepki puanı
10,486
Yaş
29
Konum
Ankara
Amacımız onları hapsettiğiniz küçük kafesler dışında ve hatta içerisinde onlara oyun alanları yaratmak. Fakat bunu yapmadan önce şunun sağlanması gerekir. Uygun kafes ölçüleri ve kanatlarını açabileceği ve çırpabileceği genişliğin engellenmemesi gereklidir. Kendin yap (DIY) yöntemlerle kuşlarınızla seveceği oyuncaklar yapabilirsiniz. "Çok büyük, çok keskin, potansiyel bir tuzak, yoksa zehirli mi?" öncelikle bunları düşünerek uygun malzemeler seçmelisiniz. Elinizdeki oyuncaklardan bazılarını aşağıdaki listeden yapabilirsiniz. Muhtemelen bunların hepsini bir hayvan mağazasında bulabilirsin, fakat yapımı oldukça kolay olduğu için daha tasarruf edebilir. Birde onlar için özel birşeyler yapmak çok keyifli olacaktır. Şahsen benim için öyle.

Oyuncaklarınızda ahşap kullanıyorsanız, önce ılık sabunlu suyla yıkayın, durulayın ve iyice kurulayın. Islak ahşap bakteriler için üreme alanıdır ve kuş kafeslerine sokmak istemediğimiz şeylerdendir.

Kuşlarınız için Oyuncak Yapımı
  • Çalı topları - bazı bitkiler ve / veya kurutulmuş çimler birlikte büküp görselde ki biçime getirebilirsiniz. . Kuşunuzun, onu çözmek yahut bir düzene getirmesi için çok fazla zaman harcadığını ve eğlendiğini göreceksiniz. Birde içerisine onlara Pinata etkisi yaratacak sevdiği yiyeceklerden ya da objelerden yerleştirirseniz ona ulaşmak için sarf ettiği çabayı göreceksinizdir. :)
kusoyuncagi.jpg
  • Balsa ahşap asılı kuleler - Ahşap parçalarla veya balsa parçalarında delik delin ve paslanmaz bir şiş veya uzun cıvata geçerek tırmanabileceği/sallanan bir kule oluşturun. Bir şiş kullanılıyorsa, keskin ucun bazı sert ağaçlara gizlenmesini sağlayın. Kafesin üstünden asın.
  • Dübel merdiveni - ahşap dübel çubuklarının çapı eşleşen kalın bir ahşap parça alın ve farklı yüksekliklerde ve açılarda delikler delerek birleştirin. Kafes tabanından başlayıp, kafesin bazı köşelerine dolanacak şekilde devam ettirirseniz çok severek oynayacaktır. Bazı yerlerine küçük çıngıraklar ve ya yutamayacağı büyüklükte ses çıkartan, boyası dökülmeyen nesneler koyulabilir. Renkli boncukları çok severler.
Dübel Çubuk:
dubel.jpg

kusoyuncagi1.jpg
  • Zincirler- Paslanmas metal zincirler bulabilirseniz kafese yerleştirebilirsiniz. Onlarla oynamayı çok severler.
  • Kağıt kıvrımları - birkaç 1 cm genişliğinde, 10 cm uzunluğunda kağıt şeridi kesiniz. Bir lolipop çubuğa sabitlemek için un ve su tutkalı veya yumurta akı kullanın. Yapıştırıcı tamamen kuruyuncaya kadar, kağıda şekil verebilirsiniz.
Merve Arkadaşımızın yaptığı oyuncaklardan satın alabilirsiniz dilerseniz;
el emeği göz nuru aksesuarlar :)

Birde Oyun parkımız var tabi;
Kendin Yap (DIY) - Muhabbet Kuşu Oyun Alanı İnşası
 
Üst Alt