Muhabbet kuşlarına kür uygulaması

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Ünal Yılmaz

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar Merhaba ;

Sizlere kendi kuşlarımda uyguladığım ve oldukça faydalı olan bir kür hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle ürünleri görselleriyle birlikte tanıtımını yapmak istiyorum...(ürünlerin görsellerini yazının altında bulabilirsiniz)

-Med Tollyamin Forte Tüy Karaciğer Kas Düzenleyici Multivitamin

-Vet-Schrodr + Tollisan Özel Üçlü Karışım

Gelelim kullanımına ;

Ben 2 litre suyu baz alarak yazıyorum siz su miktarına göre oranları ayarlayabilirsiniz.

Tollyamin 2 litre suya 15 ml olacak şekilde
Tollisan 3 lü karışım 2 litre suya 5 gr olacak şekilde
ikisini aynı suda karıştırabilirsiniz.
Kür kesinlikle içme suyu ile yapılmalı ve suları günlük tazelenmelidir. Ve bu uygulama 3 ayda 1 olacak şekilde 3 gün olacak şekilde tekrarlanmalıdır. Karantina altındaki ve hasta kuşlarda 5 gün tedavi olarak uygulanabilir.

Kullanım amaçlarına değinecek olursak ;
Tollyamin Forte
Yüksek dozlarda amino asit, elektrolit ve B vitaminleri içerdiğinden üreme mevsimi boyunca, Tollyamin ile genç kuşların özellikle yüksek protein ihtiyaçlarını karşılar tüy yapısını olumlu yönde etkiler ve karaciğerin yağlı dejenerasyonunu engeller.

Vet-Schroder + Tollisan Özel Üçlü Karışım
Kuşlarda iç parazitleri döker,mantar problemlerini önler,ishal problemlerini önler,iç kuruma diye tabir edilen durumların önüne geçer.

Ekli dosyalar

• med-tollyamin-forte-tuy-karaciger-kas-duzenleyici-multivitamin-1litre-salk-ve-bakm-vet-schroed...jpg
    med-tollyamin-forte-tuy-karaciger-kas-duzenleyici-multivitamin-1litre-salk-ve-bakm-vet-schroed...jpg
    51.6 KB · Görüntüleme: 21
  • tollisan-uclu-karisim.jpg
    tollisan-uclu-karisim.jpg
    136.1 KB · Görüntüleme: 30
Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu iki üründe piyasada ki iyi ürünlerdendir. Kür haricinde düzenli olarak multi vitamin ve aminoasit desteği içinde tüketilebilir.

Teşekkür ederim Ünal kardeşim konu için.

Ünal Yılmaz

iyikus.com Üyesi
Bu iki üründe piyasada ki iyi ürünlerdendir. Kür haricinde düzenli olarak multi vitamin ve aminoasit desteği içinde tüketilebilir.

Teşekkür ederim Ünal kardeşim konu için.
Ben teşekkür ederim Doğanay kardeşim güzel çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz.

Son düzenleme:

Yunus Pehlivan

iyikus.com Üyesi
Merhabalar
Bahsettiğiniz kür hakkında sormak istiyorum.
Yukarıda resimle belirttiğiniz tollisan üçlü karışımı kullanıyorum, malesef tollyamin i henüz temin edemedim lakin onun yerine de adını unuttuğum farklı bir destekleyici vitamin kullanıyorum. Bu gece kürün 2. Gecesini bitirdim. Lakin şöyle bir sıkıntım var. Aldımgım firmanın tavsiyesi şu yöndeydi, “ Ürünü kullanmadan önce hayvanla bir süre susuz bırakmamı aksi takdirde hayvanların bu ürünü prk sevmeyip suyunu içmeyeceklerini söyledi. İlk gün söylendiği gibi yaptım gece kuslarımı susuz bırakıp sabah sulukları taktıgımda, kuslarım hemen suya atıldı ve bir kaç yudum içtiler lakin hece eve döndüğümde sulujlarının hiç eksilmediğini ve kuşların tüm gün boyuncada su içemediğini gördüm. Ev ahaliside kuşların tüm gün bagırdıklarını belirtince, bende bir sekilde su içmelerini sağladım ama o kadar bitkin duruyordularki içemediler yani sulujklarını temizleyip içme suyu koymama ragmen içmediler. Bende kendimi zorunda kalmıslık hissiyle kuslarıma mamalık vasıtasıyla kursaklarına ufak bir miktarda su bastım suan da biraz halsiz gibiler ve bu durum beni cok endişelendiriyor. Niye böyle oldugunu anlamadım ve yardımınızı bekliyorum.
Ben teşekkür ederim Doğanay kardeşim güzel çok faydalı paylaşımlarda bulunuyorsunuz.

Yunus Pehlivan

iyikus.com Üyesi
Kullandıgım miktarlar 6 adet kuşuma göre yazıyorum.
0.5 Ml Suya aşağıdaki resimde görüldüğü kadar Tollisan üçlü karışım katıyorum.C0BC70B3-4808-4EB3-A545-D6498E659242.jpeg
Üstüne ilave olarak Sulohamezathin kullanıyorum ve aşağıdaki şırınga resminde gördüğünüz Miktarın hepsini değil yalnızca 5 yazan kısmına kadar çekip onu katıyorum.CCE5BF0B-359C-4975-B901-15802EDCB960.jpeg
Ardından birlikte karıştırıp suluklarına dagıtıyorum...
Yardımcı olursanız çok sevinirim...
Arkadaşlar Merhaba ;

Sizlere kendi kuşlarımda uyguladığım ve oldukça faydalı olan bir kür hakkında bilgi vereceğim.

Öncelikle ürünleri görselleriyle birlikte tanıtımını yapmak istiyorum...(ürünlerin görsellerini yazının altında bulabilirsiniz)

-Med Tollyamin Forte Tüy Karaciğer Kas Düzenleyici Multivitamin

-Vet-Schrodr + Tollisan Özel Üçlü Karışım

Gelelim kullanımına ;

Ben 2 litre suyu baz alarak yazıyorum siz su miktarına göre oranları ayarlayabilirsiniz.

Tollyamin 2 litre suya 15 ml olacak şekilde
Tollisan 3 lü karışım 2 litre suya 5 gr olacak şekilde
ikisini aynı suda karıştırabilirsiniz.
Kür kesinlikle içme suyu ile yapılmalı ve suları günlük tazelenmelidir. Ve bu uygulama 3 ayda 1 olacak şekilde 3 gün olacak şekilde tekrarlanmalıdır. Karantina altındaki ve hasta kuşlarda 5 gün tedavi olarak uygulanabilir.

Kullanım amaçlarına değinecek olursak ;
Tollyamin Forte
Yüksek dozlarda amino asit, elektrolit ve B vitaminleri içerdiğinden üreme mevsimi boyunca, Tollyamin ile genç kuşların özellikle yüksek protein ihtiyaçlarını karşılar tüy yapısını olumlu yönde etkiler ve karaciğerin yağlı dejenerasyonunu engeller.

Vet-Schroder + Tollisan Özel Üçlü Karışım
Kuşlarda iç parazitleri döker,mantar problemlerini önler,ishal problemlerini önler,iç kuruma diye tabir edilen durumların önüne geçer.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba oran olarak yeterli kullanıyorsunuz lakin sulphamazethinle aynı anda vermenizi pek önermem. Verilmez değil fakat ayrı zamanlarda uygulanması daha doğru olacaktır.
Özellikle yaz aylarında asla susuz bırakılmamalı kuşlar. Bu ciddi sıkıntılara sebebiyet veriyor. Zaten 3-4 saatten fazla durmamalı bu ürün suluklarında. Yani gün içinde normal sularına geri dönmelisiniz. Ben son zamanlarda mamalarına az oranda katıp veriyorum. Suyu dediğiniz gibi çok tüketmiyorlar ama 1-2 yudum almaları onlar için yeterli olacaktır. Özellikle bu tarz ağır kükürtümsü kokan ürünler için ayrı minik ilaç sulukları alıp kullanmak daha sağlıklı olabilir.

Ünal Yılmaz

iyikus.com Üyesi
Merhabalar
Bahsettiğiniz kür hakkında sormak istiyorum.
Yukarıda resimle belirttiğiniz tollisan üçlü karışımı kullanıyorum, malesef tollyamin i henüz temin edemedim lakin onun yerine de adını unuttuğum farklı bir destekleyici vitamin kullanıyorum. Bu gece kürün 2. Gecesini bitirdim. Lakin şöyle bir sıkıntım var. Aldımgım firmanın tavsiyesi şu yöndeydi, “ Ürünü kullanmadan önce hayvanla bir süre susuz bırakmamı aksi takdirde hayvanların bu ürünü prk sevmeyip suyunu içmeyeceklerini söyledi. İlk gün söylendiği gibi yaptım gece kuslarımı susuz bırakıp sabah sulukları taktıgımda, kuslarım hemen suya atıldı ve bir kaç yudum içtiler lakin hece eve döndüğümde sulujlarının hiç eksilmediğini ve kuşların tüm gün boyuncada su içemediğini gördüm. Ev ahaliside kuşların tüm gün bagırdıklarını belirtince, bende bir sekilde su içmelerini sağladım ama o kadar bitkin duruyordularki içemediler yani sulujklarını temizleyip içme suyu koymama ragmen içmediler. Bende kendimi zorunda kalmıslık hissiyle kuslarıma mamalık vasıtasıyla kursaklarına ufak bir miktarda su bastım suan da biraz halsiz gibiler ve bu durum beni cok endişelendiriyor. Niye böyle oldugunu anlamadım ve yardımınızı bekliyorum.
Karışım kuşlara ağır gelmis olabilir çünkü agir bir ilaç ishal olma ve kuslarda durgunluk gibi durumlar olabiliyor. Fakat kuslari susuz birakmanizi tavsiye etmem taze olarak verirseniz karisimi mutlaka iceceklerdir.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
hobipet, petmarketburada ya da diğer pet ürünler satan sitelerde bulabilirsiniz.

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
Piyasada Tollisan Combi Mix "Özel Karışım" bulmak çok zor hale geldi ve bunun yerine Naturelife 4 İn 1 Mix Özel Dörtlü Karışım kullanıyorum. Aynı veya muadil şeyler değil ancak benzer faydayı elde etmeyi umuyorum. FB, gittigidiyor vb bireysel satış yapanlardan almak istemiyorum. Bulamadığım tek ürün diyebilirim. Muhtemelen çok popüler oldu ve piyasada kalmadı.

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Piyasada Tollisan Combi Mix "Özel Karışım" bulmak çok zor hale geldi ve bunun yerine Naturelife 4 İn 1 Mix Özel Dörtlü Karışım kullanıyorum. Aynı veya muadil şeyler değil ancak benzer faydayı elde etmeyi umuyorum. FB, gittigidiyor vb bireysel satış yapanlardan almak istemiyorum. Bulamadığım tek ürün diyebilirim. Muhtemelen çok popüler oldu ve piyasada kalmadı.

Yanlış hatırlamıyorsam naturlife ürününde 7-8 tane antibiyotik etken maddesi vardı. Yani çorba gibi herşeyden koymuşlar karıştırmışlar. Kuşlara ağır gelebilir....

Recai

Forum Sakini
Yanlış hatırlamıyorsam naturlife ürününde 7-8 tane antibiyotik etken maddesi vardı. Yani çorba gibi herşeyden koymuşlar karıştırmışlar. Kuşlara ağır gelebilir....
Etkili de değil abi, koksidiyoz, trichomonoiasis de etkili ancak, bakteriyel hastalıklarda etkisi pek yok, senin dediğin gibi ağır geliyor kuşlara.

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
Çok doğru. Oldukça düşük dozlarda kullanmak gerekiyor ve yeterli kapsama yok. Diğer ürünler ile açığı kapamaya çalışmakta yarar var.