Muhabbet Kuşları Muhabbet kuşlarının eğitimi ve evcilleştirilmesi (anlatımlı)

kazuya5587

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar uzunca zaman muhabbet kuşları ile ilgilendim. 15 yıldır bu işe emek verdim hobi olarak. Birikimlerimi videolar çekerek yayınlama kararı aldım. Aşağıda linklerini vereceğim videolarda yavruluktan itibaren kuşların eğitimi nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli ve konuşturma eğitimi şeklinde bilgiler vermekteyim.
Videolar yenileri çekildikçe güncellenecektir.

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Teşekkür ederiz bizimle deneyimlerinizi paylaştığınız için. Umarım bir çok ziyaretçimize ve değerli üyelerimize yardımcı olacaktır.

ozgenr

iyikus.com Üyesi
Peki bir şey soracağım. Benim erkek kuşum çok yakındı bana, sevdiriyordu kendini, dişi aldıktan sonra artık o uçunca o da kaçıyor. Bana güveniyor kaçmıyor yanına gelince ama elimi uzattığım an kaçmaya başladı.
Ayırmalı mıyım ikisini, kıyamıyorum da yalnız kalmasın diye.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İkisi içinde özel bir eğitim yapabilirsiniz. Tıpkı 1 kuş varmış gibi güven kazanana kadar ikisine de aynı eğitimi verebilirsiniz. Israr eder ise çok önemli bir durum değil. Sağlığı iyi olsunda gerisi pek mühim değil bence.

kazuya5587

iyikus.com Üyesi
çif
Peki bir şey soracağım. Benim erkek kuşum çok yakındı bana, sevdiriyordu kendini, dişi aldıktan sonra artık o uçunca o da kaçıyor. Bana güveniyor kaçmıyor yanına gelince ama elimi uzattığım an kaçmaya başladı.
Ayırmalı mıyım ikisini, kıyamıyorum da yalnız kalmasın diye.
kuşlar tek iken alışır, çift olunca ise yabanileşir...
tabii ki tam olarak yabanileşmeden bahsetmiyorum, size ilgisi azalır.