Muhabbet Kuşlarınızla İlgili Sorun Cevaplayalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Muhabbet Kuşlarınızla İlgili Sorun Cevaplayalım Bölümü

animals-02.jpg

Bu kategoride kuşlarınızla ilgili aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz. Bilgilerimiz doğrultusunda, en kısa sürede sorununuzu yanıtlamaya özen göstereceğiz.

* Sorununuzu belirtirken 1-2 adet Muhabbet kuşunuzun fotoğraflarını konuya eklerseniz durumu daha rahat anlayabiliriz.
* Acil yardım edin, Bakar mısınız tarzında başlıklar yerine sorununuzla ilgili kısa bir konu başlığı tercih etmeniz gerekmektedir.
** Ayrıca bu kategoride sık sorulmuş soruları konu olarak açacağız ve cevaplayacağız.
*** Cevap bulan konular yöneticiler tarafından kilitlenir. Bunun sebebi iş yükünü azaltmak ve daha temiz bir forum oluşturmak istememizdendir.

İlginiz için teşekkürler

Son düzenleme:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, Yeni bir konu olarak açsaydınız daha hoş olabilirdi. :D Bu konuyu bilgilendirme amaçlı açmıştım. :p Buraya yazıldı madem buradan cevap vereyim :)

Kuşunuz dişi ve yaşını almış ( 1 yaş civarı ) bir kuş. Zannedersem ingiliz kırması, gri yeşil diye tabir ettiğimiz türden.

nzmyksl

Yeni Üye
Merhaba, Yeni bir konu olarak açsaydınız daha hoş olabilirdi. :D Bu konuyu bilgilendirme amaçlı açmıştım. :p Buraya yazıldı madem buradan cevap vereyim :)

Kuşunuz dişi ve yaşını almış ( 1 yaş civarı ) bir kuş. Zannedersem ingiliz kırması, gri yeşil diye tabir ettiğimiz türden.
Ben onu erkek diye almıştım 2 aylık demişlerdi aldığımda Mart ayında
Teşekkürler bilgilendirme icin

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
yanında eş var mı?

Eğer yoksa kızgınlık yumurtası geliyor olabilir. Bana şişkinliği normal gibi geldi. Tüylerinin o bölgede dökülmesi yada yolması yumurta hazırlığında olduğunu göstermektedir.

nzmyksl

Yeni Üye
salmada 6 kuş birlikte duruyorlardı bu gün ayırdım ama 6 kuşumun sadece 1 i erkek o erkek olanda zaten bu kuşumla hiç yanyana bile gelmiyordu ben bunuda erkek sanıyordum siz söyleyene kadar :) peki yapmam gereken özel bişey varmı?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
yanına 1 yaş civarı bir erkek mubiş alabilirsiniz. :) Kendisinin seçmesi daha doğru olabilir. Eğer mümkünse kuşu alacağınız yere götürüp erkeklerin olduğu kafese bırakın. O seçecektir eşini. Tavsiyem kuşun iriliğini bozmayacak ingiliz yada jumbo bir muhabbet kuşu tercih etmenizden yana.

Bu konuyu kilitliyorum Nazım Bey. Sorularınız olursa bu kategoriye yeni konu açabilirsiniz. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...