Muhabbet kuşu çiftleşmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mrvmtrc
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mrvmtrc

iyikus.com Üyesi
Kuşlarımız uzun süre birlikte hiç çiftleşme hareketleri yoktu fakat üç dört gündür erkek dişiye yem yediriyor, dişinin ceresi de kahverengiye döndü. Sorum şu yuvalık şart mı yumurta yapmaları için bu şekilde de olur mu? Teşekkür ederim şimdiden.

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Öncelikle kuluçka bu söyledikleriniz için ile sınırlı değil malesef öncelikle kuşların hazır olup olmadığıni öğrenmeniz gerekiyor erkek dişiye ayak atıyor mu
Kur yapıyor mu?
Kafesin konumu ve düzeni nasıl yuvalık bu durumda şart

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Öncelikle kuluçka bu söyledikleriniz için ile sınırlı değil malesef öncelikle kuşların hazır olup olmadığıni öğrenmeniz gerekiyor erkek dişiye ayak atıyor mu
Kur yapıyor mu?
Kafesin konumu ve düzeni nasıl yuvalık bu duru
Öncelikle çok teşekkür ederim. Kuşumuz çapkın dişinin önünde sürekli ötüp kafa sallıyor başımız şişiyor bazen yeter çocuğum pas vermiyor işte diyorum 🤭Ayak atma kısmını görmedim ama erkek kuş sürekli kur yapıyor ilk kez dişi öpmesine kendini kaşımasına izin veriyor. Bu ara sürekli gaga teması var ve dişi kuşun gagası ilk kez kahverengi oldu.Bilmediğim ve yavru istediğim için soruyorum sizce almalı mıyım😊

Öncelikle çok teşekkür ederim. Kuşumuz çapkın dişinin önünde sürekli ötüp kafa sallıyor başımız şişiyor bazen yeter çocuğum pas vermiyor işte diyorum 🤭Ayak atma kısmını görmedim ama erkek kuş sürekli kur yapıyor ilk kez dişi öpmesine kendini kaşımasına izin veriyor. Bu ara sürekli gaga teması var ve dişi kuşun gagası ilk kez kahverengi oldu.Bilmediğim ve yavru istediğim için soruyorum sizce almalı mıyım😊
Tabi alabilirsiniz ilk adımı atmış olursunuz
Kuşları rahatsız olmayacağı bir yerde konumlandirin ve gerisini onlara bırakın

Kafesin büyüklüğü yumurta sayısını bile etkiler
En az 45 /35 lik kafes gerekir üretmek için
60 /35/40 ideal olanıdır

Kafesin büyüklüğü yumurta sayısını bile etkiler
En az 45 /35 lik kafes gerekir üretmek için
60 /35/40 ideal olanıdır
Büyük kafese koydum, yuvalık da aldım inşallah yavrular olur yazarım. Çok teşekkür ederim ❤️ Yeni kuşum bu dişi diye biliyorum 😊 dişi değil mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20230424_214503.jpg
    IMG_20230424_214503.jpg
    150.4 KB · Görüntüleme: 3