Muhabbet kusu etrafında dönüyor

SevgiKaynak

Yeni Üye
Merhaba, benim bir muhabbet kusum vardi 16 agustosta eve giren bir kedi kapip götürdü ve maalesef kaybettik bebegimi gozumun yasi dinmiyor simdi petshopta bir yavru kus gorduk 35 gunluk falan daha once biri almis surekli kendi etrafinda donuyor diye geri getirmis cok uzuldum cok minicik cok zavallicik bir yavrucak.. internetten biraz baktim sallabas salmonella vs yazmislar ama bu yavrucuk basini yan yatirmiyor basi duz bir halde yere konulunca kendi cevresinde donmeye basliyor ama tunekte normal duruyor. Neden boyle olabilir? Sala bas salmonrlla vs gibi biseyse insana bulasir mi? Cok uzuldum minige almayi cok istiyorum zamanla duzelir mi bu durumu? Bu konu hakkinda bilgidi olan varsa paylasirsa cok sevinirim..

Merhaba cok gecmiş olsun öncelikle. genelde kuşlardaki hastalıklar insanlara bulaşmaz. Ama hastalık hakkında pek bilgim yok. Ben de çok üzüldüm :(

Oyla 0
Merhaba cok gecmiş olsun öncelikle. genelde kuşlardaki hastalıklar insanlara bulaşmaz. Ama hastalık hakkında pek bilgim yok. Ben de çok üzüldüm :(
Gunlerdir perisanim inanin oglumdu o benim evlat gibiydi herseyden sakiniyordum onu evde sus olarak tutanlardan degilim hayatimi ona gore ayarliyordum o kadar kotu ve zamansiz gitti ki kendime gelemiyorum bir turlu.. simdi esim de korkuyor bu yavrucakta olurse ben iyice kotu olurum diye.. ama oyle minicik oyle korunmasizdi ki aklim onda hep...

Oyla 0
yeni aldığınız kuş düzgün uçabiliyor mu? uçarken de belirli bir yöne doğru hareket mi oluyor?

Oyla 0
Çok kötü olmuş ?. Kaybiniz için üzüldüm
Salmonella tedavi edilebilir ancak ağır bir rahatsızlıktır. Çevresinde dönmesi ne yazık ki sıkıntılı. Veteriner kontrolü ile çözülmelidir.

Oyla 0
Merhaba, benim bir muhabbet kusum vardi 16 agustosta eve giren bir kedi kapip götürdü ve maalesef kaybettik bebegimi gozumun yasi dinmiyor simdi petshopta bir yavru kus gorduk 35 gunluk falan daha once biri almis surekli kendi etrafinda donuyor diye geri getirmis cok uzuldum cok minicik cok zavallicik bir yavrucak.. internetten biraz baktim sallabas salmonella vs yazmislar ama bu yavrucuk basini yan yatirmiyor basi duz bir halde yere konulunca kendi cevresinde donmeye basliyor ama tunekte normal duruyor. Neden boyle olabilir? Sala bas salmonrlla vs gibi biseyse insana bulasir mi? Cok uzuldum minige almayi cok istiyorum zamanla duzelir mi bu durumu? Bu konu hakkinda bilgidi olan varsa paylasirsa cok sevinirim..

Geç kalınmadan tedaviye başlanırsa düzelme şansı yüksek. İnsana bulaşmaz endişe etmeyin. Başını illa tam yatırmasına gerek yok. Muhtemelen hastalık çok ileri seviyede değil. Bence alıp tedavi etmeyi deneyin en azından bir şansı olur..

Alttaki linki baştan sona inceleyin. Oradaki tavsiyeler sizin içinde geçerli..

Oyla 0
Selamlar,
Uygunsa mutlaka ilgilenin. Burdaki abilerde yardımcı olacaktır. Yada haber verin biz ilgilenek... Çok örneği var iyileşecektir inşaAllah... Haber bekliyoruz...

Oyla 0