Muhabbet Kuşu Gece Kusması

xxxxxx

Yeni Üye
4 yaşında yalnız yaşayan erkek bir muhabbet kuşum var. Geçtiğimiz dört yılda ara ara tekli yem kusmaları vardı ve sık sık yaşandığından önemsenmemişti. İki hafta önce bu durum arttı ve neredeyse her akşam düzenli olarak kusmaya başladı. Tekli kusma olarak başlayan bu durum daha sonrasında kokusuz salyayla beraber gelmeye başladı. Bunun üzerine mentollü kuş kumu satın aldım ve kafesine su kabına benzer bir şekilde takarak yemesini bekledim. Kumu kaptan yemeyince yemiyle beraber verdim ve yedi. Bir süre iyiye gidiyormuş gibi gözükse de gece kusmaları artarak yeniden başladı. En son tek seferde salya ile beraber ona yakın kabuksuz sindirilmemiş yemi kustuğu için bu platforma başvurmaya karar verdim. Elimde vitamin var ama internetten okuduğum kadarıyla böyle durumlarda hastalığı daha kötü yapabiliyormuş, o yüzden uzun süredir kullanmıyorum. Yapay tatlandırıcılı ürünler yedirmiyorum, şu anda meyve de vermiyorum. Yemden şüphelenerek yenisini aldım ama durumu değiştirmedi. Kusmaları genellikle gece oluyor ve bazen yemlikte uyuklarken yakalıyorum. Geçen haftalarda kafes zemininde uyuyordu ama şimdi yeniden tüneğe geçti. Normalde olduğundan daha sık yem değiştirmek zorunda kalmama rağmen her seferinde iştahla yiyor. Gündüzleri kafes tamamen açık serbestçe dışarıya çıkabiliyor ama izim dışında herhangi bir şey yiyebileceği korkusuyla artık sadece tek bir odada dışarı çıkmasına izin veriyorum. İshal yok. Gündüzleri her zaman olduğu gibi enerjik. Kusmaları belirli bir objeye yönelik değil. Kireç taşı var ve kullanıyor. Kafesinde ayna gibi oyuncaklardan yok. Ani hava değişikliğine uğramadı. Şu anda aklıma gelen bütün bilgiler bunlar. Yol göstererek yardım ederseniz çok müteşekkir kalacağım.

kuşunuzda zayıflama, göğüs kemiğinde belirginleşme (jilet göğüs) var mı? foto ya da video atarsanız da iyi olur

Oyla 0