Muhabbet Kuşu Göz Hastalığı

Oğuzhan Alkan

iyikus.com Üyesi
47244725

Arkadaşlar lütfen yardım edin dün birşeyi yoktu bu gün sol gözüne birşey olmuş sürekli ayağıyla kaşıyor. Teramiycin aldım onu sürsem iyi gelirmi? Birde neden olmuş olabilir bu? Yavrulama zamanı gelmişti, kaybetmek istemiyorum kızımı

Teramiycin sürdüm göz çevresindeki tüyler iyice azaldı ve hafif şişlik var. Geçermi? Her gün 1 kere yapacağım geçene kadar.

Oyla 0
Merhaba, eczaneden gentagut alıp iki gözünede damlatın. Ardından göz içine değdirmeden kulak çöpüyle az oradna aldığınız kremi sürün. Bunu 5 gn boyunca yapmanız lazım. Birde kafesi dezenfekte etmenizi öneririm.
Birazda gagasının kesilmesi gerekiyor.

Oyla 0
Doksisiklin etken maddeli bir ilaç kullanılması gerekiyor ve haricende tobrased göz damlası kullanılması gerekiyor.
Teramicyn krem yada gentagut damla işe yaramıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Oyla 0
Doksisiklin etken maddeli bir ilaç kullanılması gerekiyor ve haricende tobrased göz damlası kullanılması gerekiyor.
Teramicyn krem yada gentagut damla işe yaramıyor.
Bugüne kadar sorunsuz işe yaradı gentagut bende. Her vaka farklılıklar gösteriyor elbette.

Oyla 0
Bugüne kadar sorunsuz işe yaradı gentagut bende. Her vaka farklılıklar gösteriyor elbette.

Bende de tam tersi hiç işe yaramadı. Yaklaşık 7-8 tane kuşu sadece tobrased göz damlası ile iyileştirirken, 3-4 tane kuşa da damla yetersiz gelince doksisiklin kullandık. Sonuç 10-12 tane kuşu bu şekilde iyileştirdik.

Eğer hastalık sadece gözde değilde ciğerdeyse zaten hiçbir damla işe yaramaz direk doksisiklin antibiyotik kullanmamız lazım.

Ama teramisin ve gentagut ikilisi bende ve arkadaşlarımda kesinlikle işe yaramadı.

Oyla 0
ilerlemiş olan göz rahatsızlıklarında daha etkili ürünler kullanmak gerekiyor. Belkide bu nedenle sonuç alamamış olabilirsiniz. Bu görselde paylaşılan kuşta henüz ileri bir durum yok. Bu nedenle hızla düzeltecektir gentagut ve krem

Oyla 0
Bende gentagut dicem.cunku tedaviye direk antibiyotik vermemek gerek kademe kademe ilerlemek gerekiyor basiniz agriyor direk 1000 mg antibotik alir gibbide olmaz tabi

Oyla 0