Muhabbet kuşu güven kaybı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan berat23
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

berat23

Yeni Üye
Önceki forumumda Sultan papağanımdan bahsetmiştim şimdi ise muhabbet kuşum ile alakalı bir sorun bulunmakta. 1.5 yaşında bir muhabbet kuşum var, yani 2022 Haziran'dan beridir bakıyorum. 2-3 aylık iken abim bakmam için getirmişti. Başta aramız tam olmasa da gayet iyi eğitmiştim, bize alışkandı nerde olursa olsun direkt ele geliyordu, uzaktan çağırma eğitimi uyguluyordum bazen uzaktan çağırmalarıma da geliyordu. Ne olduysa ben gittikten sonra oldu, Yatılı yurt'a başladığım dönem eve çok az geliyordum ve geldiğim zamanlarda da genellikle kuş ile ilgilenirdim. Kuşun aniden ilgisi 2-3 ay içerisinde gitmeye, ele gelmemeye başladı. Meğersem abim kuşlardan korktuğu için ben yokken dışarı salıyormuş ele de gelmediği zaman (kuş abimi hiç tanımıyor) sinirlenip hayvanın üstüne gidiyormuş hayvan da doğal olarak kaçıyor tabi. Ben yurttan 8-9 ay sonra ayrıldım eve döndüm, yine de eğitmeye çalıştım güvenini almaya çalıştım ama nafile. Yaklaşık 4-5 aydır bu nedenle ele pek gelmiyor. Yeni kuş geldiği için de biraz kıskanıyor. Kuş şu an 1.5 yaşında tekrardan güvenini kazanmam mümkün mü? Kafes içerisinde ele geliyor ama dışarıda korkup kaçıyor, bir tek ara sıra gördüğü babam ile arası iyi. Ne yapmam gerek, pes mi etmeliyim?