Muhabbet kuşu hapşırma sesi

Halit Kıdır

iyikus.com Üyesi
Katılım
13 Ocak 2018
Mesajlar
24
Puanları
13
Yaş
29
Konum
Mardin
Iyi günler arkadaslar hayırlı forumlar 2 yaşında muhabbet kuşum var kuşum çok sağlıklı sürekli konuşuyor yem yemesi su içmesi iyi çok hareketli uçuşu iyi ama kuşum 2 haftadır sürekli hapşirmaya benzer sesler çıkariyor tısslıyor gibi cere deliklerinden ve bazen çok nadir olsada dışkısını yapıncada ceresinden bi ses geliyor poposunu sag sola sallayarakta dışkılıyor bazen ama sürekli değil.kuşum kabız degil tam olarak ishalde degil ama bazen ishal diski yapiyor bu 1 yildir var sulu diski yapiyor bazen bilgili arkadaslar yardimci olursa memnun olurum veteriner anlamiyor malesef
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,824
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Merhaba, hoş geldiniz. Yediği yemler, meyve sebzeler ve vitaminler sıvı dışkı yapmasına sebep olabilir. Geçici gözlemleniyorsa sorun yok. Tükettiği yiyeceklerle ilgilidir. Kafeste kuş kumunun olduğunu varsayıyorum. Yoksa mutlaka edinmelisiniz. Kuşlar kimi zaman hafif tozlu ortamlarda ya da üşütme durumlarında dediğiniz gibi sesler çıkartıyorlar. Bazen de normal olarak bizlerde olduğu gibi ara ara aksırmaları normal bir durumdur.
Tavsiyem vitamin takviyesi yapmanız biraz daha . B vitamini birde probiyotik verebilirseniz kuşunuzun bu durumu azalacaktır.

Kuşta kabarma halsizlik olsaydı başka önerilerde bulunacaktım fakat hareketli kuşların aksırması sık değilse normal karşılanabilir.
 
Üst