Muhabbet kuşu için yeni kafes

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ufuktan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ufuktan

iyikus.com Üyesi
Herkese iyi gunler günaydın. Muhabbet kuşumun kafesinin ona kücük geldigi icin evde kendim 50x45 salma kafes tarzı bir kafes yaptım. Muhabbet kuşumu koydugumda ilk gun biraz yabancilik cekti bugun 3. Günü yeni kafesinde fakat kafese koydugum günden beri sabahları sesi hic kesilmeyen güzel güzel öten kuşum ötmüyor 2-3 gündür bunun nedeni yeni kafes mi? Veya nedeni ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Yeni ortam, yeni kafes gibi değişen durumlar kuşlarda bu tür durumlar yaratabiliyor. Bu gibi durumlar genelde 1-2 hafta içerisinde düzene giriyor. Eğer herhangi bşr sağlık probleminden şüpheniz yok ise, biraz daha zaman tanıyın. Yeni kafesini benimsemesine müsade edip destekleyin, dal darı gibi sevdiği yiyecek sıklığını biraz arttırabilirsiniz bu süreçte.
Yeni ortam, yeni kafes gibi değişen durumlar kuşlarda bu tür durumlar yaratabiliyor. Bu gibi durumlar genelde 1-2 hafta içerisinde düzene giriyor. Eğer herhangi bşr sağlık probleminden şüpheniz yok ise, biraz daha zaman tanıyın. Yeni kafesini benimsemesine müsade edip destekleyin, dal darı gibi sevdiği yiyecek sıklığını biraz arttırabilirsiniz bu süreçte.

Oyla 0
Çözüm
Herhangi bir hastalık belirtisi gostermiyor zaten kafes dısında bakıyorum aksamları sadece kafes icinde onun disinda surekli açık Sevdigi yiyecekleri arttırayım tesekkurler.

Oyla 0
Kafes güzel görünüyor. Bir tek salıncağı eksik onuda koyarsanız iyi olur ;)

Ortam değişikliği bir miktar strese sokabiliyor normal. Bir süre sonra alışıcaktır. Bu süreci kolaylaştırmak için benim tavsiyem kafesin konumunu boy hizasından biraz yüksek olması iyi olur. Ayrıyetten vitamin, probiyotik, elektrolit özellikle amino asit takviyeleri stresini azaltıcaktır....

Oyla 0
Kafes güzel görünüyor. Bir tek salıncağı eksik onuda koyarsanız iyi olur ;)

Ortam değişikliği bir miktar strese sokabiliyor normal. Bir süre sonra alışıcaktır. Bu süreci kolaylaştırmak için benim tavsiyem kafesin konumunu boy hizasından biraz yüksek olması iyi olur. Ayrıyetten vitamin, probiyotik, elektrolit özellikle amino asit takviyeleri stresini azaltıcaktır....
Teşekkür ederim biraz gec gördüm kusura bakmayın. Dediklerinizi dikkate alıcam

Oyla 0