muhabbet kusu kanat dusmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan savas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

savas

iyikus.com Üyesi
muhabbet kusum sekiz yasinda kanadi asagiya dogru sarkiyor bazen de kanatlari titriyor herhangi bir halsizligi yok enerjik ama kanadi asagida veterinere gittim kanadina bakti bisey yok dedi ve vitamin verdi sizce ne olabilir

Kanat düşmesi dönem dönem olabildiği gibi incinme, yumurta belirtisi, hastalık belirtileri, tüy dönemi ve ur/tümörlü kanatlarda düşme olması beklenir. Çok sebebi olduğundan bundan dolayı diyemem. Bir fotoğraf ekleyebilir misiniz? Kuş + dışkı fotosu

Oyla 0
.

Ekli dosyalar

• 16022378775314430044673569325569.jpg
    16022378775314430044673569325569.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Oyla 0
Kanat düşmesi dönem dönem olabildiği gibi incinme, yumurta belirtisi, hastalık belirtileri, tüy dönemi ve ur/tümörlü kanatlarda düşme olması beklenir. Çok sebebi olduğundan bundan dolayı diyemem. Bir fotoğraf ekleyebilir misiniz? Kuş + dışkı fotosu

Ekli dosyalar

• 16022381506849066614381061530961.jpg
    16022381506849066614381061530961.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 27
Oyla 0

Ekli dosyalar

• 16022382557717666101347157516103.jpg
    16022382557717666101347157516103.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 24
Oyla 0
Çok düşük bir kanat değil. Kafamda canlandırdığım farklı idi. Sorun yok gibi görünüyor. Dışkısı içinde kuşlar için satılan probiyotik temin edip kullanınız.

Oyla 0
Çok düşük bir kanat değil. Kafamda canlandırdığım farklı idi. Sorun yok gibi görünüyor. Dışkısı içinde kuşlar için satılan probiyotik temin edip kullanınız.
evet yere degicek kadar dusuk degil ama fotografta biraz yukarda cikmis veteriner hekim vitamin verdi ama probiyotik farkli mi oluyor

ayri
ayrica bircok uygulmada birkac veterinere sordum cok azi yuzeysel cevap verdi size bu kadar ilgilendiginiz icin ayrica tesekkur ederim

Oyla 0
vitaminde verilebilir tabi ama probiyotik başka.
Vitaminler verildikten 8 saat sonra suyu tazelenmesi gerekir. Temiz suyla değiştirin.

Oyla 0
tamam cok tesekkur eserim iyikus adamdir gerisi teferruattir .d bubarada siz veteriner misiniz nasil biliosunuz bu kadar
Hayır veteriner değiliz. Aramızda hiçbir veteriner yok. Doğanay abinin bu kadar bilgi sahibi olmasının sebepler tecrübe ve sürekli araştırma diyebilirim. Şunu rahatça söyleyebilirim ki Doğanay abi piyasadaki veterinerlerin %90’ını kuş konusunda 20’ye 30’a katlayacak düzeyde bilgiye sahip. Veterinerlerin kuş konusunda neredeyse hiç bilgisi yok. Türkiye’de gerçekten kuşlardan anlayan hakiki veterinerler var mı, var tabi. Ama sayıları maalesef çok az. Bütün veterinerler kedi köpekle ilgileniyor. Halbuki veterinerliğin kapsamı aslında çok geniş diyebilirim. Kuşlarla hiçbiri ilgilenmiyor, kuşlarla alakalı uzman olmak aslında çok da zor değil. Kolay uzmanlaşılabilen bir konu. Ama maalesef ilgilenmiyorlar. Doğanay abimiz sağolsun bugüne kadar yüzlerce kişinin sorunlarını çözdü ve çözmeye de devam ediyor. Foruma ilk üye olduğumda 30 cm kafeste yaşayıp, haftada 1 değiştirilen çeşme suyu içen, kalitesiz bayat bir yem yiyen ve hiçbir ek katkı tüketmeyen bir kuşum vardı. Foruma girdikten sonra çok fazla bilgi edindim, kuşlarımın hayat kalitesini yükselttim resmen. Doğanay abi çok yaşasın.

Oyla 0
Hayır veteriner değiliz. Aramızda hiçbir veteriner yok. Doğanay abinin bu kadar bilgi sahibi olmasının sebepler tecrübe ve sürekli araştırma diyebilirim. Şunu rahatça söyleyebilirim ki Doğanay abi piyasadaki veterinerlerin %90’ını kuş konusunda 20’ye 30’a katlayacak düzeyde bilgiye sahip. Veterinerlerin kuş konusunda neredeyse hiç bilgisi yok. Türkiye’de gerçekten kuşlardan anlayan hakiki veterinerler var mı, var tabi. Ama sayıları maalesef çok az. Bütün veterinerler kedi köpekle ilgileniyor. Halbuki veterinerliğin kapsamı aslında çok geniş diyebilirim. Kuşlarla hiçbiri ilgilenmiyor, kuşlarla alakalı uzman olmak aslında çok da zor değil. Kolay uzmanlaşılabilen bir konu. Ama maalesef ilgilenmiyorlar. Doğanay abimiz sağolsun bugüne kadar yüzlerce kişinin sorunlarını çözdü ve çözmeye de devam ediyor. Foruma ilk üye olduğumda 30 cm kafeste yaşayıp, haftada 1 değiştirilen çeşme suyu içen, kalitesiz bayat bir yem yiyen ve hiçbir ek katkı tüketmeyen bir kuşum vardı. Foruma girdikten sonra çok fazla bilgi edindim, kuşlarımın hayat kalitesini yükselttim resmen. Doğanay abi çok yaşasın.
benim gittigim veteriner de oyle dediginiz gibi. bir alanda bilgi sahibi olmak icin illaki okulunu okumaya gerek yok ben de hayran kaldim gercekten iyi bilio

Oyla 0