Muhabbet Kuşu Kapıya Sıkıştı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emrekaratas

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba, Perşembe günü muhabbet kuşumuz banyodaki kapıya sıkıştı, sabah hemen veterinere götürdük ancak sizlerde biliyorsunuz ki veteriner arkadaşlar çok bilgisiz, Bana Üniversitedeki bölüme götürmen lazım röntgen çekilmesi gerekiyor dedi. Kuşumuzdaki sorun kafasını yukarı kaldıramıyor. bazen ben uğraştığımda kaldırıyor sorun yokmuş gibi bakıyor ancak normal bıraktığımz zaman hiç kaldırmıyor başını resimdeki şekilde duruyor. Uçabiliyor ayakta durabiliyor sadece duruşu bu şekilde. bilgidi tüm kelimeleri unuttu ötmüyor bile. Yemek yemesini elle verirsek yiyor. yemlikten yemiyor. Sizce durumu nedir? travma mı yoksa kırık var mıdır? ve ne yapmalıyız.

Desteğinizi rica ederim.

Ekli dosyalar

• Kuş.jpeg
    Kuş.jpeg
    144.8 KB · Görüntüleme: 21
Travma + oluşmuş bir hasar var ne yazık ki. Sonradan yaşanan duruş değişikliğinin tedavisi yapılması gerekiyor. Dedikleri gibi röntgen çekilmesi lazım. Veteriner hekimler gerekli hassasiyeti göstereceklerdir. Bu aşamada sizin yapabileceğiniz rutin işlerden fazlası yok ne yazık ki. Geçmiş olsun :(

Oyla 0
bazen olmayabiliyor :(
çok önceden benim kuşta da benzer bir durum olmuştu. İç kanaması oldu bir kaç gün sonra ve kurtaramadım

Oyla 0
Anladım, Dün eve gittim baya baya konuşmaya başladı yavaş yavaş düzeliyor. Dün Baya uçtuk oyun oynadık ama bizden korkuyor artık :( Sanırım kendine gelecek yavaş yavaş

Oyla 0
Sevindim. Umarım eski sağlığı yerine gelir ama yinede kontrol ettirin. Geç kalmamak lazım böyle durumlarda. Kuşlar çok iyi gizlerler rahatsızlıklarını

Oyla 0
Konuşması eski haline döner çünkü bildiği taklitten vazgeçmesi zor ama boyun düzelmesi kalıcıda olabilir geçicide olabilir ona kesin cevap vermek zordur doganayın dediği gibi Rontgen gerekiyor özvit veteriner kuşlar için çok iyi çalışmaları var yem yememesi sizden korkması normal şok yaşıyor kuş

Oyla 0
Merhaba daha sonra kuşunuz iyileşti mi ve yem yemeye başladı mi
Sadece meraktan soruyorsanız eğer kullanıcı en son 1 Ağustos 2019'da görülmüş forumda. Muhtemelen görmeyecektir. Benzer sorunu yaşadığınız için soruyorsanız da eğer bu yüzden yeni bir konu açmanızı tavsiye ederim.

Oyla 0
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...