muhabbet kuşu kaşınması ve tüy dökülmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Liebe55
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Liebe55

Veteran
merhaba benim kuşum bu araları hiç yapmadığı şeyleri yapmaya başladı örnek. kafesine kafasını sürtmeler sürekli kaşınmalar tüy dökmeler bugün ıslattım biraz dökülen tüyleri görebilmek için baya dökülmüş normal mi onu bile bilmiyoum tüy zamanı mı bu aralar.. Üst sırtında yan kanat kenarında birde ense taragında görünüyo resimlere göre yorum eklermisiniz.

Ekli dosyalar

• 01.jpg
    01.jpg
    41.7 KB · Görüntüleme: 6
  • 02.jpg
    02.jpg
    37.8 KB · Görüntüleme: 6
  • 03.jpg
    03.jpg
    60.2 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Tüy döküm zamanında kaşınmalar olabiliyor.Ancak sanki açılmalar olmuş tüylerde.Bit ğarazit kontrolü yapmanızı tavsiye ederim.Bunu da akşam üzerine beyaz bir bez atıp sabah kontrol edebilirsiniz.Bit vs var ise beze toplanacaktır.Yoksa b vitamini ve proteğin takviyesi yapmanızı öneririm.Aspur ve yukaf da tüy dökümünü kolay atlatmalarını sağlar.

Oyla 0
Tüy döküm zamanında kaşınmalar olabiliyor.Ancak sanki açılmalar olmuş tüylerde.Bit ğarazit kontrolü yapmanızı tavsiye ederim.Bunu da akşam üzerine beyaz bir bez atıp sabah kontrol edebilirsiniz.Bit vs var ise beze toplanacaktır.Yoksa b vitamini ve proteğin takviyesi yapmanızı öneririm.Aspur ve yukaf da tüy dökümünü kolay atlatmalarını sağlar.
bu dediklerinizi ben sürekli yapıyorum evde yok yok vitamin çeşitleri diazyme 256 ferti vit bvitamin aspur bugday yulaf eksiğimiz yok bit olayı göremedim bu nedenle sebeb arıyorum

Oyla 0
Bazen vitamin fazlası da sebep olabiliyor.Bir şey duymuştum eş istediklerinde bazı kuşlar sürekli tüy dökümüne girermiş.

Oyla 0
Bit olayından eminseniz tek bir sebebi var :) kuşunuz yoğun tüye girmiş. O tüyler uzayacaktır kısa sürede. Bu tüy değişimi sadece kafa tüylerinde olmuyor. Genel, herhangi bir bölgede olabilir.
Tüy değişimi için uygun bir zaman. Benim kuşlarda tüydeler :)

Oyla 0