Muhabbet kuşu megabakter

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan UMUTSEL
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

UMUTSEL

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşuma megabakter teşhisi kondu.15.gün ilaç kullanıyoruz.keyfi enerjisi iştahı yerinde fakat sorunum beslenmesi.Ben vitakraft marka yem kullanıyordum ama yulaflarını seçip yiyor diğerlerine dokunmuyor bende kilo kaybı yaşamasın diye yulaf dal darı ve aspur veriyorum ki aspuru da bazen kusuyor.verseka lega b14 pelet yem almıştım ondan veriyorum arada çokta üzmüyor yiyor gibi ama içeriğinde meyve ve bir takım şeker olduğunu okuyunca biraz korktum vermeye,hoş kendi yeminde de bal var.Beslwnme konusunda çok çıkmazda kaldım bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.İnternette okudukça kafam çok karışıyor. 2 3 aydır çok uğraşıyorum ve çok kıymetlim üzülüyorum.Biran önce düzelsin istiyorum.

Veteriner dışkı tahlili ile koydu.İlaçları bilmiyorum maalesef.sabah akşam 1 er damla 2 tane ilaç var kullandığım.birde akşamları avian digestive adlı bir destek ürün var kullandığım.birde mide bulantısı için bir ilaç var ama onu her zaman kullanmıyorum.bugün mesela vermedim kusma devam edecek mi gözlemlemek için birde sanırım kızışma döneminde hepsi üst üste geldi.

bu tür şeyleri fazla ciddiye almayın, o kadar meyve şekeri normal
Yani aslında o kadar uzun bir hikayem var ki,izmirde yaşıyorum ve sadece kuşumun tırnağını kestirmek için götürdüğüm bir kuş veterineri ile başlıyor Limonumla hikayemiz.Gerisini ne siz sorun ne ben anlatayım o kadar güvenim kırıldı ki ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.Peki ben bu hastalık geçmeden ek olarak meyve sebze yeşillik verebilirmiyim.birde genelde bu hastalığın tedavisi uzun bir süreç oluyor değil mi

Yani aslında o kadar uzun bir hikayem var ki,izmirde yaşıyorum ve sadece kuşumun tırnağını kestirmek için götürdüğüm bir kuş veterineri ile başlıyor Limonumla hikayemiz.Gerisini ne siz sorun ne ben anlatayım o kadar güvenim kırıldı ki ne yapacağımı şaşırdım açıkçası.Peki ben bu hastalık geçmeden ek olarak meyve sebze yeşillik verebilirmiyim.birde genelde bu hastalığın tedavisi uzun bir süreç oluyor değil mi

tabi ki vermelisiniz

forumda megabakter ya da amfoterisin-b yazıp arama yaparsanız bu hastalıkla ilgili çok sayıda yazı mevcut

siz bu meyve sebze şekere fazla takilmayın. onemli olan hastalığı

teşhisi hangi veteriner koydu? dışkıya mikroskopla mı baktı yoksa laboratuvar analizi yapıldı mı? kısaca yazabilirseniz iyi olur
yani yanlış ifade etmeyeyim ama boyama yapıp mikroskop ile bakıldı.13 gün sonra kontrole gidildi tekrar kaka tahlili yapıldı.

yani yanlış ifade etmeyeyim ama boyama yapıp mikroskop ile bakıldı.13 gün sonra kontrole gidildi tekrar kaka tahlili yapıldı.
Prosedür doğru boyama çokta gerekli değil ama boyayıp daha da anlaşılır hale getiriliyor. Hangi kliniğe gittiniz ?
Muhtemelen kullandığınız ilaçta dahi şeker var :)

Prosedür doğru boyama çokta gerekli değil ama boyayıp daha da anlaşılır hale getiriliyor. Hangi kliniğe gittiniz ?
Muhtemelen kullandığınız ilaçta dahi şeker var :)
?evet vitamin almıştım onda da vardı.işte bilmeyip yanlış bişey yapmaktan çok korktuğum için huzursuz oldum.vitamini de kullanmadım.karşıyakada bir klinik.Sağolun sizler içimi rahatlattınız?umuyorum ilaçlarda etki eder kurtuluruz.

Merhaba dün yapılan tahlilde nihayet megabaktere rastlanmadı.ilaçları kestik.15 gün sonra tekrar kontrol için gideceğiz nüks etme riski yüksek olduğu için.fakat kuşta öğürme hareketi ve de ağzından un şeklinde bazen daha iri yem dökme devam ediyor.bunun için bir ilaç karışımı verdi 3 gün kullanıp tekrar haberleşeceğiz fakat ben sizlerinde görüşlerini almak isterim.bunu neden yapıyor olabilir.birde hala tohum yem yemiyor.

Çok geçmiş olsun, öğürme hareketi sindirim sorunları, kursak problemleri gibi durumlarda sık oluyor. Yeminiz taze olmayabilir. Eğer uzun zamandır kullanıyorsanız aynı yemi değiştiriniz.

Çok geçmiş olsun, öğürme hareketi sindirim sorunları, kursak problemleri gibi durumlarda sık oluyor. Yeminiz taze olmayabilir. Eğer uzun zamandır kullanıyorsanız aynı

Çok geçmiş olsun, öğürme hareketi sindirim sorunları, kursak problemleri gibi durumlarda sık oluyor. Yeminiz taze olmayabilir. Eğer uzun zamandır kullanıyorsanız aynı yemi değiştiriniz.
Kursak problemi ve sindirim sorunu nasıl bir durum biraz daha detay alabilir miyim.Yemlerimiz taze eminim o konuda.zaten ne yedireceğimi de şaşırdım. 3 4 gündürde kuma çok saldırıyor.

Kuma saldırma sorunlarından bir tanesi yetersiz mineral eksikliği olabilir. Bunu elemek lazım öncelikle. Bir de kum tüketimi ve kusma beraberinde ilerliyorsa sindirim sorunlarına yönelmek daha öncelikli olur.
Kuşun dışkıları ne durumda acaba? görsel eklemeniz mümkün mü?
Basit bir aviastım bile sindirim sorunu ise tepki verecektir. Yahut Oksitetrasiklin etken maddeli bir ilaç temin edebilirseniz süreci gözlemlemek gerekir.
Arkadaşlar ne der bilemem ama @neanderthalensis @Malkoçoğlu

Kuş kur yapıyor mu bir bölgeye? Kur kusması gibi daha çok ya da fazla yem tüketiyor
Yapıyor bu ara çok ama bunu kusarken ben yanındaydım kur kusması gibi değildi.yemi de dediğiniz gibi çok yiyor ama sürekli de ağzından bir şey un ufak edip döktüğü için tekrar acıkıyor gibi geliyor.birde Doğanay bey verdiğim aspurun içinde kahverengi olanlar var sanki onları mı hazmedemiyor kusuyor olabilir mi böyle bir şey.