muhabbet kuşu solunum hastalığı

zeyziko

Yeni Üye
merhabalar, kuşum sürekli hapşuruyor ve baya şiddetli bir şekilde. bunun yanında uçtuktan sonra -bazen oturduğu yerde de- nefes nefese kalıyor ve hırıldıyor. sürekli tüylerini kabartarak oturuyor ve de ishal. uzun bir zamandır böyle. ilaçlara anibiyotiklere henüz başvurmadım doğal yöntemlerle düzeltmeye çalışıyorum. suyuna limon damlattım, sarımsak ezip attım, kafesini temiz tutuyorum gün aşırı temizliyorum, kafesini sıcak tutuyorum ama nafile! en son petshop'tan aldığım Avidiare antibiyotiğini yaklaşık 1 haftadır suyuna damlatıyorum ama asla bir gelişme yok. lütfen yardımcı olur musunuz

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, avidiarenin bir işe yaradığı yok maalesef. Bakteriyel bir sorun olduğu için sadece antibiyotikle çözülebilir. Sorun şu ki en tehlikeli 3 sorunu yaşıyorsunuz. Bu yüzden bir an önce tedaviye başlanmalıdır. Astımı olabilir, solunum yolu enfeksiyonu olabilir (ileri seviye büyük ihtimalle sizde ki ), ishal ve kabarma zaten çok riskli biliyorsunuz. Bizim gibi doğal yollarla toparlayamıyorlar maalesef muhabbet kuşları. Sadece günü kurtarıyor belkide :(

Oyla 0

zeyziko

Yeni Üye
internet araştırmalarım sonucunda çoğu anitibiyotik için kuşunuza ağır gelir, işe yaramaz vs. gibi yorumlar okudum.bu yüzden doğal yollara başvurdum.. ama bir an önce yorumunuz üzere antibiyotiğe başlamak istiyorum. hangi antibiyotiği önerirsiniz? bir an önce tedaviye başlayalım.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Antibiyotik yanlış kullanımda ağır geliyor elbette. Bu oranı veteriner hekimle kararlaştırmalısınız. Tam olarak sorununun bulunması gerekiyor. Bunun içinde veterine götürmelisiniz

Oyla 0