Muhabbet Kuşu Uyku Çadırı Yapımı

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Muhabbet Kuşu Uyku Çadırı Yapımı
Özellikle kış aylarında tercih edilebilecek kafes ekipmanlarından bir tanesidir uyku çadırı. Dikkat etmemiz gereken şey her zaman kuşların rahat kanat çırpabilecekleri boşlukları sağladıktan sonra bu tarz aksesuarlar takabilirsiniz. Videolarını beğenerek izlediğim Ünal Vlog'un el emeğidir. Gerekli malzemeler ve püf noktaları video da anlatılmaktadır. Umarım sizler için faydalı olur.

Ben yaptım Korktu Girmedi 3 gün beklettim alışır diye yaklaşmıyor ciddi ciddi korktu bende çıkardım

Merhaba, özellikle yabancı muhabbet kuşu sahipleri bu tarz çadırları kuşları depresif yapıp hormonal bozukluklara sebep verdiği için önermiyor. Sizin de düşüncelerinizi merak ettim çünkü bu uyku çadırlarını önermeyen bir türk görmedim yakınlarımda. özellikle kış aylarında muhabbet kuşum için iyi olacağını düşünüyordum ben de ancak okuduklarımdan sonra çekindim.

Merhaba, özellikle yabancı muhabbet kuşu sahipleri bu tarz çadırları kuşları depresif yapıp hormonal bozukluklara sebep verdiği için önermiyor. Sizin de düşüncelerinizi merak ettim çünkü bu uyku çadırlarını önermeyen bir türk görmedim yakınlarımda. özellikle kış aylarında muhabbet kuşum için iyi olacağını düşünüyordum ben de ancak okuduklarımdan sonra çekindim.
Bizim kızlar ilk başta çekindi ama sonrasında paylaşamadılar. Ara ara suratına bile bakmıyolar. Evde malzemeleriniz varsa yaparsınız, oynadıkları yere koyarsanız kendileri alışırsa iyi olabilir. Benim görüşüm böyle :)

Ne alakası var ya :) Alın deneyin kuşunuz korkmazsa içine giriyorsa kullanın bir zararı olmaz. Hatta kuşlar (dişi erkek farketmez) bu tarz düz zeminlerde uzanarak yatmayı dinlenmeyi çok seviyorlar. Kafes içerisinede bu tarz düz zeminler oluşturabilirsiniz. Mesela bir kaç görsel atayım;
2_org-horz-vert.jpg

Ne alakası var ya :) Alın deneyin kuşunuz korkmazsa içine giriyorsa kullanın bir zararı olmaz. Hatta kuşlar (dişi erkek farketmez) bu tarz düz zeminlerde uzanarak yatmayı dinlenmeyi çok seviyorlar. Kafes içerisinede bu tarz düz zeminler oluşturabilirsiniz. Mesela bir kaç görsel atayım;
Ekli dosyayı görüntüle 12321
çok teşekkür ederim yakın zamanda bu düz zeminlerden bir tane edineceğim

Ekli dosyayı görüntüle 12321
Düz zemin olayına katılıyorum, benimkiler akıllı yemliğin üzerine çıkıp orda uyumayı seviyorlar.

evet doğrudur. Yetişkin kuşlar özellikle bu tip kapalı, karanlık alanlarda hormonal dengesizlikleri yaşayabilir.

evet doğrudur. Yetişkin kuşlar özellikle bu tip kapalı, karanlık alanlarda hormonal dengesizlikleri yaşayabilir.

Ama kapalı ve karanlık değilki :) Sonuçta kuşu kapalı bir kutunun içine zorla koymuyorsunuz. Kuş kendi isteğiyle girip istediği zaman çıkar içinden bu çadırların stres yapıcağını sanmıyorum.... Öyle olsa yuvalık bile takamayız hayvanlara :) He desenizki hijyen açısından problem olur tamam ama kuşun hormonlarını etkileyecek kadar stres yapıcağı birşey derseniz bu biraz komik oluyor....

İlla üste çıkıcak ya hahhah Neden hiç kabul etmek istemiyorsun haksız olduğunu? Bir kerede kabul et evet siz haklıymışsınız de ne olucak sanki :) Yalnız ben bu makalelerde uyku çadırıyla ilgili yada uyku çadırına yorulucak bir bilgi göremedim. Atladığım bir nokta varsa yazarsan sevinirim :)

ahahahahah :D
uyku çadırı şeklinden dolayı kapalı - yarı kapalı diyelim- bir aksesuar olduğu için, bu süreci kovalayan bir dişi kuşta farklı sinyaller yollayabilir, yollamayabilir de.