Muhabbet Kuşu Yaş Ve Kızışmış mı?

AhmetBAYER

iyikus.com Üyesi
AŞAĞIYA RESİM KOYDUM

Ben Petshop dan bir muhabbet kuşu aldım bana 1 yaşında dedi ve cinsin i Rainbow dedi ama rengi gri ve 1 yaşında olması mümkün değil çok zayıf benim 1 tanede erkek kuşum var erkek olan beyaz kuş 2 yıldır bizde yalnız kalmasın diye yanına aldık erkek kur yapıyor 1 kaç kez kusma ve kaşıma oldu erkek dişinin ağzını açmaya çalışıyor omuzuna dokunuyor ama dişi izin vermiyor ne yapmalıyım dişi yuvaya da girmiyor biz çıkaralım diye zorlayınca oraya giriyor daha alalı 6 gün oldu sizce ne yapmalıyım

KIZIŞMIŞMIDIR

Ekli dosyalar

• IMG_0325.JPG
    IMG_0325.JPG
    908.1 KB · Görüntüleme: 14
Merhabalar, evet 1 yaş civarı bir kuş ve dişi. Fakat kızışmamış. Bunun için besin takviyeleri ve çeşitli yöntemler uygulayabilirsiniz.

Dipnot olarakta şunu belirteyim; her kuş birbirini beğenip eş olacak diye bir kaide yok ne yazk ki. Dişi kuşunuz erkeği beğenmeyebilir. Söylediğim gibi; bazı yöntemlerle bu durum aşılmaya çalışılır. İşe yaramazsa eş değişimi yapabilirsiniz çözüm olarak.

Oyla 0
Ara sıra kaşıma 3-4 kere birbirine kusma falan oldu ama erkek dişiyi sıkıştırıyor dişi istemeyince erkek bağırıyor

Oyla 0
Ayrı kafeslerde, birbirlerini görmeyecek şekilde 2 hafta kadar ayrı tutabilirsiniz. Bu süre zarfında kızıştırıcı ek besinler vermeye devam edebilirsiniz. Nijer gibi tohumlar yeminize karıştırabilirsiniz eğer yoksa...

Oyla 0
Anladım ama ayıracak yerim yok doğal olarak ne verebilirim kızıştırmak için

muhabbet kuşu çiftleşme sesini tavsiye ediyorlar sizce onu deneyeyim mi?

bende nijer tohumu yok

Oyla 0
Bulunduğu ortamın temiz olmasına özen gösterin. Belirttiğiniz mama ve havuç desteğini sürdürebilirsiniz. Yem içerisinde ki nijer oranını bir tık arttırabilirsiniz. Taze sebze ve meyveler sunabilirsiniz ekstradan.

Oyla 0
İçeriğinde nijer olması lazım, içerik bilgisini verir misiniz. Yoksa da eğer, ekstradan nijer tohumu tedarik edip yeminize ekleywbilirsiniz.

Oyla 0
  • sarı darı, kırmızı darı, beyaz darı, aspur, siyah darı, nijer tohumu, unlu mamuller.Yemin analizi
  • ham protein % 9,40 , ham yağ % 4,30 , ham kül % 2,40, ham selüloz % 8,20.Beslenme tavsiyesi

internetten buldum paket yok tu

Oyla 0
evet içinde nijer varmış

bize petshop uzak olduğu için nijer alamadım bahatçıda var mıdır ve kuşa zararı olu mu

Oyla 0
Yem içiriğinde bulunan oranı 2 katına çıkarabilirsin. Fazlası zararlı olur. Bunun dışında yukarıda ki besinlere devam edebilirsiniz.

Oyla 0
:D Alabilirsiniz Ahmet bey, alabilirsiniz. Çok elzem birşey değil. Elinizin altında yoksa mevcut haliyle devam edebilirsiniz. İlle de alacağım diyorsanız e-ticaret sitelerinden de alabilirsiniz herhangi bir markanın ürününü. Mama, havuç...Diğer taze sebze ve meyveler vermeye devam edebilirsiniz... Bunun dışında yapacağınız pek birşey kalmıyor.

Oyla 0