Muhabbet kuşu yavru beslenmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ponpon
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ponpon

Forum Sakini
Merhaba 9 günlük bir muhabbet kuşum var. Malesef annesi gagasız beslemekte zorlanıyor, babaya besletmiyor, ancak yumurta maması yaparsam yavrunun kursağını dolu görüyorum, bu yüzden de her gün yumurta maması yapıyorum.bunun bir zararı olur mu, başka beslenme önerilerinde bulunabilir misiniz? Kursak besleme deneyimim az ve şu an küçük kursak beslemesi yapmak istemiyorum o yüzden.

Merhaba 9 günlük bir muhabbet kuşum var. Malesef annesi gagasız beslemekte zorlanıyor, babaya besletmiyor, ancak yumurta maması yaparsam yavrunun kursağını dolu görüyorum, bu yüzden de her gün yumurta maması yapıyorum.bunun bir zararı olur mu, başka beslenme önerilerinde bulunabilir misiniz? Kursak besleme deneyimim az ve şu an küçük kursak beslemesi yapmak istemiyorum o yüzden.
Merhaba Evet dişinizi hatırladım
Şöyle yapabilirsiniz anneyi belli saatlerde ayırın Baba beslesin
Elle besleme maması olarak a21 kullanabilirsiniz ilk günden itibaren siz mi beslediniz mümkünse resim ekleyin kuşun durumu nasıl güçsüz mu?

Yumurta maması verilmesi sorun teşkil etmiyor ancak beslenme sonrası gaganın sağı solu üst gaganın alt içi kontrol edilmeli. Ürün kuruması olup olmadığına emin olmak gerekiyor. Bu yönden ufakta olsa bir riski var. Yumurta mamasını sebze mamasına dönüştürdüğünüzde de beslemeye devam ediyor mu bir dener misiniz hocam? Marul eklemeden havuç, roka, brokoli gibi ürünlerin olduğu.

Merhaba Evet dişinizi hatırladım
Şöyle yapabilirsiniz anneyi belli saatlerde ayırın Baba beslesin
Elle besleme maması olarak a21 kullanabilirsiniz ilk günden itibaren siz mi beslediniz mümkünse resim ekleyin kuşun durumu nasıl güçsüz mu?
Yok hayır ben beslemedim zorla da olsa besledi ama çok da dolduramadı kursağı. Yemler hep hayvanın dışında. Sonra baktım ki yumurta maması verdiğim günler iyi doluyor kursak ben de 4 gündür sürekli yumurta maması yapıyorum.Atayım eve geçince..

Yumurta maması verilmesi sorun teşkil etmiyor ancak beslenme sonrası gaganın sağı solu üst gaganın alt içi kontrol edilmeli. Ürün kuruması olup olmadığına emin olmak gerekiyor. Bu yönden ufakta olsa bir riski var. Yumurta mamasını sebze mamasına dönüştürdüğünüzde de beslemeye devam ediyor mu bir dener misiniz hocam? Marul eklemeden havuç, roka, brokoli gibi ürünlerin olduğu.
Hep bakıyorum biraz da ishal gibi yaptığı için temizliyoruz sürekli, sebze mamasını hiç duymadım Doğanay bey, nasıl oluyor? Yani biraz ıslak mı olmalı mama? Baba kusuyor zaten kendi yemiyor, ama babaya da besletmiyo biricik evladını😒sebze + mama mı?

Ürün kuruması görürsem su mu vereyim? Hiç kontrol etmedim bhnu ama baştan beri sesi biraz kısık çıkıyor nedense, ciğerlerine kaçırmış olmasından tırsıyorum

Sulu sebzeleri rendeleyip suyunu olabildiğince azaltın hocam. Yeşil sebzeler de yıkandıktan sonra kurutun. Salata yapın kısacası kuşunuz için ve üzerine bir miktar probiyotik, belki bir kaç damla zeytinyağı ve sevdiği tohumlardan biraz ilave edip karıştırırsanız severek tüketecektir diye umuyorum.

Sulu sebzeleri rendeleyip suyunu olabildiğince azaltın hocam. Yeşil sebzeler de yıkandıktan sonra kurutun. Salata yapın kısacası kuşunuz için ve üzerine bir miktar probiyotik, belki bir kaç damla zeytinyağı ve sevdiği tohumlardan biraz ilave edip karıştırırsanız severek tüketecektir diye umuyorum.
Örnek bir tarifiniz var mıdır Doğanay bey? Erkek kuşumu güzel beslemeliyim ki dişinin ağzına rahat kussun o da bebeğini doyursun ☺️

Özel bir tarifim yok aslında. Çeyrek havuç, bir dilim elma, sapıyla birlikte kıyılmış bir iki parça brokoli, yapmışsam eğer filizlendirme, çeyrek salatalık, taze nane ve kekik (varsa). Üzerine de bir iki tutam yulaf ve keten, biraz da probiyotik ilave ediyorum.