Muhabbet Kuşu Yem Tavsiyeleri

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
tweet_1x.png
iyikus.com üyeleri,

Bu konu altında kullandığınız yemleri ve tavsiye ettiklerinizi belirtir misiniz?

Yaklaşık 4 yıldır Bravo302 ve witte molen ağırlıklı bir karışım yem kullanmıştım. Son zamanlarda Deli Nature ve Benelux kullanıyorum. Siz neler kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Ben vivid kullanıyorum. Kendim aspur, Nijer ve perilla ile karıştırıp bir karışım yapıyorum. Bulsam japon darisida koyucam biraz. Aslında aspuru yeterli 100de 40 ama ekledigim diğer tohumları dengelemesi için

minikmichael

Forum Sakini
Versele laga kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Genel olarak güzel bir marka ve yeminin içerisinde çeşitli tohumlar olduğundan daha kalitelidir sandım ve sevda papağanları için olan paketten aldım. Kuşlarım neredeyse hiç sevmediler. Sarı darı, çekirdek, aspir miktarı çok ve beğenmedikleri birsürü tohum var. Bence en iyisi ak darı miktarı daha fazla olan kuş bisküvisi içermeyen bi yem seçmek. (vitaminli, ballı vs yazan yemleri almayın bile)

MiniKuş

Veteran
Versele laga kullanıyorum ve hiç memnun değilim. Genel olarak güzel bir marka ve yeminin içerisinde çeşitli tohumlar olduğundan daha kalitelidir sandım ve sevda papağanları için olan paketten aldım. Kuşlarım neredeyse hiç sevmediler. Sarı darı, çekirdek, aspir miktarı çok ve beğenmedikleri birsürü tohum var. Bence en iyisi ak darı miktarı daha fazla olan kuş bisküvisi içermeyen bi yem seçmek. (vitaminli, ballı vs yazan yemleri almayın bile)
Son zamanlar Versele Laga kullanan kişiler yemden pek memnun değil sizin gibi. Cennet ve Sultan yemlerinde Fazla çekirdek cin mısır tarzı sorunlar var. Muhabbet yemlerindede yulaf sorunu olduğunu duymuştum.

Selhan H. 

Çevirmen
Küçük paket olarak;
  1. Garden mix
  2. Beaks
  3. Vivid
  4. Bonnie
Çuval yemlerden;
  1. Bravo 302
  2. Vivid
  3. Natural
evde 5 muhabbet kuşum var. yem tüketimi biraz yüksek oluyor. normalde garden mix pembe şerit kullanıyorum. garden mix pembe şeriti petshoplarda bulması zorlaştı. internet fiyatı da bir hayli arttı. bravo302 5kg lık satılıyor galiba, benim için de ideal 5kg. garden mix ten bravo 302 ye geçiş yapmam uygun olur mu

Umit. 

Yönetici
Moderatör
evde 5 muhabbet kuşum var. yem tüketimi biraz yüksek oluyor. normalde garden mix pembe şerit kullanıyorum. garden mix pembe şeriti petshoplarda bulması zorlaştı. internet fiyatı da bir hayli arttı. bravo302 5kg lık satılıyor galiba, benim için de ideal 5kg. garden mix ten bravo 302 ye geçiş yapmam uygun olur mu

Kesinlikle bravo 302 tavsiye ederim. Beyaz değirmen sitesinden sipariş verebilirsin kendi siteleri.. Yemi aldığında görsellerle bir inceleme konusu hazırlarsan iyi olur. Forumda konusu yok sanırım..

Selhan H. 

Çevirmen
Kesinlikle bravo 302 tavsiye ederim. Beyaz değirmen sitesinden sipariş verebilirsin kendi siteleri.. Yemi aldığında görsellerle bir inceleme konusu hazırlarsan iyi olur. Forumda konusu yok sanırım..
tamamdır hazırlarım elimden geldiğince. anlık yem değişimi olcak :( elimdeki yem çok azaldı

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
ben kullandım bir süre beyazdeğirmen yemlerini. Ülkede ki en temiz yemi üreten firma bence. Ancak karışımlarını iyi yapmıyorlar :(

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
aynen hocam tohum oranlarından bahsediyorum. Sarı darı ağırlıklı klasik karışımlardan

Selhan H. 

Çevirmen
Yakin zamanda kullanmadim ama araştırdım %65 sari dari içeriyor ekosu
gardenmix kullanırken sunu farkettim, kabuksuz yem var içinde, aspir var ve siyah bir tohum var nijer sanırsam. kuşlarım bunları yemiyor. ekstra aspur ekliyorum yemlere. şimdi bravoyu tecrübe edip görücem bakalım :) belki çok karışık bir yem olmaması benim için iyi olabilir :)

Taha Aktaş 

Yönetici
Moderatör
kabuksuz yem var içinde, aspir var ve siyah bir tohum var nijer sanırsam. kuşlarım bunları yemiyor.
Kabuksuz darı pembe pakette yok. Aspir dediğiniz gibi var. O dediğiniz siyah tohumda nijer değil kanola tohumu. Dediğiniz gibi muhabbetler sevmiyor bu tohumu...

Son düzenleme: