Muhabbet kuşu yem yemede zorluk

Halit Kıdır

iyikus.com Üyesi
Merhaba 3 yaşında erkek muhabbet kuşum var 5 gündür yem yerken gagasını açıp kapatıyor yem yemede zorlanıyor gibi yemi ağzında yuvarlıyor gibi bazende ağzındaki yemi yerken döküyor problemi ne olabilir sizce memlekette bir veteriner var oda anlamıyor kuşlardan yardım edin lütfen

Doğru olanda bu zaten. Bu prensip üzerine yardımcı olmaya çalışıyoruz iyikus.com olarak.
Umarım kısa sürede eşine kavuşur diyelim :D
Fotoğrafı yok mu bebeğinizin?
Bu arada veterinerinizin adını paylaşmak isterseniz mutlu oluruz :)
Resim göndermeye çalışıyorum fakat olmuyor gitmiyor neyse dün itibariyle ilaçları bitmişti bugün ben işteyken yine kusma işlemi olmuş ve ağız açıp kapamada öyle bu soruna bi çözüm bulan varsa yardımcı olursa sevinirim ilaçların etkisiyle kusma işlemini yapmıyordu demek ki yarın veteriner kontrol günü sonucu yine paylaşacağım

Oyla 0
Merhaba, aynı durumda olmasına üzüldüm. Hırıltı var mı kuşunuzda? bir de mantar gözlemlediniz mi gaga etrafında?

Genelde bu hareketi tüm kuşlar bazı durumlarda yapar, stres, korku, uykulu anlarda vs. Fakat sizde yem sonrası gözlemlendiği için büyük olasılık yemin kursaktan geçisinin uzamasından dolayı. Bu hareketi sindirme zorluğunda da gerçekleştirirler. Bu durumun Candida ya da başka bir patojenlermlemi ilgili olduğunu ancak veteriner söyleyebilir. Bir antibiyotik önerebilirim elbette ama başka bir sebeptense eğer yararlı barsak florasını bozabilir ve yayılmaya neden olabilir. İlla kullanmanız gerekirse eğer ya da çareniz yoksa 2-3 gün boyunca "Klamoks Es 600 ml" kullanabilirsiniz. İlaç 100 ml. suluğa 6-7 damla şeklinde olmalıdır ve 6 saatte bir su tazelenmelidir. Öneriyorum fakat dikkat etmeniz gerekir. Bu nedenle veteriner önermeden kullanmanızı tavsiye etmem :(

Ayrıca supravit kullanılabilir.
supravit yasaklanmış onun yerine polivit olabilir

Oyla 0
Evet malesef ki ilacımız bitti ve bizimkisi yine kusmaya başladı ilaca devam edemiyorum minik bünyesi kaldıramaz diye korkuyorum... yokmu başına gelen yada bilen birisi... kuş sadece kafeste iken sadece ve sadece sağ ayağını dayayıp kusuyor ve ağzını açıp kapatıyor... sorunumuz bu sadece diski normal aslında koyu yeşil ama bu da normal sanırım sıvı değil katı diski yani ishal yok...

Oyla 0
Kusma problemi dediğim gibi eş ihtiyacından olma olasılığı çok yüksek. Birde ufak rahatsızlığının olması tetikliyordur.
Yeminizin tazeliğinden emin misiniz bu arada?

Oyla 0
Kusma problemi dediğim gibi eş ihtiyacından olma olasılığı çok yüksek. Birde ufak rahatsızlığının olması tetikliyordur.
Yeminizin tazeliğinden emin misiniz bu arada?
Evet yemi taze internetten hobi yem den sipariş verdim üretim tarihi falan yakın zaman yazıyordu bu haftasonu es alacam artık yapacak bişey yok evdeki dişiye yanasmadi götürüyüm kendisi seçsin bari

Oyla 0