Muhabbet kuşu

Mustafa

iyikus.com Üyesi
Katılım
28 Tem 2018
Mesajlar
15
Puanları
13
Yaş
17
Konum
izmir
Muhabet kuşu kalbi çok hızlı atıyor ağzını açıp duruyor hızlı hızlı 2. sorum aynalı salıncaktan inmiyor salıncağı cıkarınca kafesiniçinde durmuyor taklalar atıyor.
 

Merve B.

Moderatör
Katılım
13 Ara 2017
Mesajlar
1,242
Puanları
268
Yaş
27
Konum
ankara
Normal durdurken bu durumu gözlemliyorsunuz yoksa uçtuktan sonra mı?Eğer uçtuktan sonra ise normal bir durum.Aynada kendini gördüğü için ona odaklanır.Eğer eğitim düşünüyorsanız aynayı çıkartmalısınız.Ama sadece kafeste dursun vs istiyorsanız ayna ona oyalanması için gerekli olacaktır.
 

Mustafa

iyikus.com Üyesi
Katılım
28 Tem 2018
Mesajlar
15
Puanları
13
Yaş
17
Konum
izmir
Sıcak havada normal dururken ağzını açıp kapatıyor hızlı şekilde. 2 yaşında dişi

muhabbet kuşlarını balkona koymalımıyız balkona koyup akşam aldığımızda tellerde uyuyor inmiyor bu kuşda erkek
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,104
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Ağız açıp kapaması için bir çok sebep var. Buna değinmeden önce aynayı çıkartmalısınız. Çünkü yetişkin bir erkek veya dişi tek bakılıyorsa; kendi görüntüsüne kur yapacaktır ve haliyle yem kusmaya çalışacaktır. Buna karşılık alamadığı için geri tüketecek ya da devamlı deneyecektir. Buda kursak sorunlarına, enfeksiyonlara vb. durumlara yol açmaktadır. Uzun vadede ağız açıp kapama sebeplerinden biri budur. Bu nedenle ayna asla takılmamalı.

Diğer sebeplerinden biride eş istiyor oluşu, hava sıcaklığı, sindirim zorluğu gibi sebeplerdi. Kafeste kuş kumu daima bulunması gerekir. Birde yılın tamamında banyo ihtiyaçları giderilmelidir. Özellikle yaz aylarında. Banyoluk takılmalıdır. Alışkanlığı yok ise su dolu spreyle ıslatılabilir.

Balkona çıkartılabilir kuş fakat aşırı rüzgar ve direk gelen gün ışığından korunması gerekir.
 
Üst