Muhabbet Kuşum Astım Nasıl bir Tedaviye gidebilirim

redstonedi

iyikus.com Üyesi
Merhaba iyi günler. Muhabbet kuşum uzun bir süredir vikvik sesi çıkarıyordu uçarken ve bu hastalığını çok geç fark ettik. Şimdi daha çok arttı ve ne yapacağımızı bilmiyoruz. Veteriner avi astım önerdi. Apex solunum düzenleyicisi aldık işe yaramadı. Ondan önce de Axtım ilacı kullanıyorduk. Bazen çok canlı oluyor ama geceleri hırıltılı ses ve burnundaki pıtpıt sesi bizi bile uyutmuyor üzüntüden. Dışkısı normal, şu an hipradoxi s ilacı kullanıyorum ondan sonra probiyotik takviyesi yapmamı önerdiler. Erkek kuşumdan ayrı kafeslere koydum ve sıcak bir yerde tutuyorum. Sürekli burnu akıyor ve hapşırıyor. Nasıl bir yol izlemem gerek lütfen yardımcı olun. Banyo yapmak istiyor ama yaptıramıyorum korkudan.

Bunu ancak çekebildim kuyruğu aşağı yukarı iniyor bazen sesi çok artıyor. Kızımı kaybetmek istemiyorum lütfen yardımcı olun

Oyla 0
Veterinerin önerdiği ürün C vitamininden başka bir şey değil.

Kafesin altına kağıt havlu/peçete koyup, dışkı görseli de paylaşır mısınız?

Hipradoksi'nin fotoğrafını atabilir misiniz?

Oyla 0
Dışkılardaki boyama oranı kabul edilebilir düzeyde. Hipradoxi'de tahmin ettiğim damlalık şişesinde. Bu ilaç artık üretilmiyor. Yani elinizdeki ürün çok büyük ihtimalle sahte. :( Kim bilir içeriğinde ne var... Doksisiklin etken maddeli bir sürü veteriner ilacı bulabilirsiniz. En basitinden Levadoks...

Oyla 0
Bu ilacı kaç gündür kullanıyorsunuz. Çok işe yaradığını söyleyemeyeceğim bu ürünün. Doksisiklin etken maddeli ilaç bulamazsanız eğer çoğu veterinerde bulunan enroflaksasin etken maddeli bi ilaç alabilirsiniz ama doksisiklin erken maddeli ilaçlara göre daha ağırdır. O yüzden öncelik doksisiklin erken maddeli ilaç bulmak olmalı

Oyla 0
Bu ilacı kaç gündür kullanıyorsunuz. Çok işe yaradığını söyleyemeyeceğim bu ürünün
Dışkılardaki boyama oranı kabul edilebilir düzeyde. Hipradoxi'de tahmin ettiğim damlalık şişesinde. Bu ilaç artık üretilmiyor. Yani elinizdeki ürün çok büyük ihtimalle sahte. :( Kim bilir içeriğinde ne var... Doksisiklin etken maddeli bir sürü veteriner ilacı bulabilirsiniz. En basitinden Levadoks...
Ürünü 3 4 gündür kullanıyorum. Veterinere kuşumu götürmeden ilacı alabilir miyim acaba? Sahte olabileceğini bende öğrendim ve kendilerine yazdım fakat inat ederek kabul etmediler ve saldırgan davrandılar. Kuşumu götürme imkanım olmayabilir bu yüzden daha önce gösterdiğim veterinerden istesem verirler mi? Teşekkür ederim.

Oyla 0
Ürünü 3 4 gündür kullanıyorum. Veterinere kuşumu götürmeden ilacı alabilir miyim acaba? Sahte olabileceğini bende öğrendim ve kendilerine yazdım fakat inat ederek kabul etmediler ve saldırgan davrandılar. Kuşumu götürme imkanım olmayabilir bu yüzden daha önce gösterdiğim veterinerden istesem verirler mi? Teşekkür ederim.
Götürmeseniz de olur. İlacı aldıktan sonra buraya yazarsanız kullanım dozu konusunda burdaki arkadaşlar yardımcı olacaklardır

Oyla 0
Bi canla ilgili olan konuda insanlar nasıl böyle vicdansız olup hiç işe yaramayacağını bildikleri ilacı satabiliyorlar anlamıyorum sizinle aynı hataya düşüp bende bu ilacı alıp kullandım. Hiçbir işe yaramadı. Veterinerden baytril 2.5 alıp kullandığımda 3 günde etkisini görmeye başlamıştım. Gerçekten böyle insanlarla aynı dünyada yaşadığımı düşündükçe insanlığa olan inancım kalmıyor

Oyla 0
Bi canla ilgili olan konuda insanlar nasıl böyle vicdansız olup hiç işe yaramayacağını bildikleri ilacı satabiliyorlar anlamıyorum sizinle aynı hataya düşüp bende bu ilacı alıp kullandım. Hiçbir işe yaramadı. Veterinerden baytril 2.5 alıp kullandığımda 3 günde etkisini görmeye başlamıştım. Gerçekten böyle insanlarla aynı dünyada yaşadığımı düşündükçe insanlığa olan inancım kalmıyor
Bu konuda paramparça oldum gerçekten. Ben öğrenciyim cebimdeki son parayı o ilaç için kullandım ve 70 tl ödedim. Sahte olduğunu söylediğimde de saldırgan davrandılar, neyseki erken fark ettik direkt koşup alacağım başka bir ilaç. Çok teşekkür ederim.

Oyla 0
panik yapmayın

kuşun min. 15 sn. videosunu streamable.com ya da youtube üzerinden paylaşabilirmisiniz?

bu sesi ne zamandır çıkarıyor?

Oyla 0
panik yapmayın

kuşun min. 15 sn. videosunu streamable.com ya da youtube üzerinden paylaşabilirmisiniz?

bu sesi ne zamandır çıkarıyor?
21528-a788947d1ed532fd89d49bba6c3d69b1 Buyrun. Bu ses en başlarda çok hafif gibiydi Mayıs Haziran gibi az duyardık. Daha sonra başka bir forumda yanlış hatırlamıyorsam sormuştum ve bana bu normal demişlerdi. Fakat 2 haftadır geceleri sesleri artınca her türlü gruba girip yazdım her ağızdan başka bir şey söyleniyordu.

Oyla 0
21528-a788947d1ed532fd89d49bba6c3d69b1 Buyrun. Bu ses en başlarda çok hafif gibiydi Mayıs Haziran gibi az duyardık. Daha sonra başka bir forumda yanlış hatırlamıyorsam sormuştum ve bana bu normal demişlerdi. Fakat 2 haftadır geceleri sesleri artınca her türlü gruba girip yazdım her ağızdan başka bir şey söyleniyordu.

mümkünse veterinerden doksisiklin ve tylosin tartarat etken maddeli ilaçları alıp ikisini karıştırıp kullanabilirsiniz

ya da daha pratik olarak internetten care4birds orni-mix ; tyson extra orni-mix isimli ilaçlardan birisi temin edebilir (güvenilir satıcılardan)

bu tedavi işe yaramazsa başka etkenlerden şüphelenilebilir

Oyla 0
mümkünse veterinerden doksisiklin ve tylosin tartarat etken maddeli ilaçları alıp ikisini karıştırıp kullanabilirsiniz

ya da daha pratik olarak internetten care4birds orni-mix , tyson extra orni-mix isimli ilaçlardan birisi temin edebilir

bu tedavi işe yaramazsa başka etkenlerden şüphelenilebilir
Tekrar teşekkür ederim en kısa sürede sorup edineceğim

Oyla 0