Muhabbet Kuşum Çok Hızlı Nefes Alıp Veriyor

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

fatihipek

Yeni Üye
Herkese Selam 4-5 Aydır Bizimle Olan ve Son 2.5 Aydır Yanına Erkek Aldığımız Dişi Muhabbet Kuşumuz Çok Hızlı Nefes Alıp Veriyor. Çiftleşme Dönemindeler ve Bayadır Çiftleşiyorlar Ama Ortada Yumurtada Yok Acaba Bununla Bağlanıtısı Olabilirmi Diyorum Hızlı Nefes Alıp Vermesi ? Tecrübe Sahibi ve Bilir Kişilerden Yorum Bekliyorum. Okuduğunuz İçin Teşekkürler...

Nefes Alış Veriş Videosunu Alta Bırakıyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, stres altında iken ve hareket sonrası yorgunluklarda sık yaptıkları bir hareket. Ayrıca sıcak havalar da bu şekilde yapmalarına neden oluyor. Genelde yumurtlayacağı gün bu halde olurlar. Kontrol ettiniz mi yumurta çıkmaya yakın mı ya da başka bir problem mi gözlemleniyor yumurta sıkışması gibi.

Eğer banyoyla arası iyiyse banyoluk takmanızı önereceğim. Birde onu rahatlatacak tohumlar karıştırmanız gerekir yemlerine. Örneğin yulaf yaz aylarında verilmelidir.

Diğer ciddi sorun ise solunum yolu problemleridir. Yumurta var dediğiniz için onu düşünmedim. Sağlıklı olmayan kuşlar genelde çiftleşme eğiliminde değildirler. Bu nedenle büyük olasılık üstte yazdığım sebeplerden dolayıdır.

8-14 gün arası yumurtluyorlar çiftleşme sonrası. Kuşta yumurta var görünüyor.

Oyla 0

fatihipek

Yeni Üye
habire çiftleşiyorlar ama nedense yumurta yok fakat altı şiş. geçen hafta götürdüm veterinere ve pet shopa yumurta yok dedi nedense bende anlam veremedım bugün başka bir pet shopa götürcem bakalım ne diyecek fakat yumurtlamadı hala nedense yavrucak

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Dişi kendini tutabiliyor. Her çiftleşme yumurta verir düşüncesi yanlış. Demek ki henüz tam eşine, yuvaya ve ortama tamam dememiş. Hazır olduğu an yumurtayı oluşturacaktır.

Oyla 0