Muhabbet kuşum darı yemiyor

Cankuşum

iyikus.com Üyesi
Muhabbet kuşum 2,5 senedir bende yaklaşık 2 ay önce aniden darı yemeyi bıraktı daldarı, yulaf, aspur Nijer tohumu bunları yiyor ama asla darı yemiyor… gagasında bir problem olduğunu düşündüm ama darının kabuğunu kırıyor yemi ve kabuğu yemliğe bırakıyor 5 farklı yerden yeni darı çeşitleri aldım yemiyor halsiz düştüEB20D3CA-557D-4DBA-9FAE-255087844C7E.jpeg31BDC331-7184-4F03-A08D-52CE4A990090.jpeg sürekli kabarık ve uyuyor artık konuşmuyor marul, havuç, elma gibi besinleri yiyor suyuna vitamin takviyesi yapıyorum kalamar kemiğide var ama ne yapsam düzelmedi :( kaldığı yerin ısısı sabit rüzgar falanda almadı sebebi ne olabilir 556C0895-E46C-4B95-959C-71632C9B75AF.jpeg

Merhaba, genel anlamda ciddi bir sorun var mi tespit etmek adina veterinere danışmalısınız. Yem yememe sebebi bir çok hastaligin temel nedenidir

Oyla 0
Merhaba, genel anlamda ciddi bir sorun var mi tespit etmek adina veterinere danışmalısınız. Yem yememe sebebi bir çok hastaligin temel nedenidir
aspur, yulaf, Nijer tohumu bunları yediği zaman biraz canlanıyor yan tarafında bir kanaryam var biraz fazla ötüyor hatta bayılırcasına :) muhabbet kuşunu göremediği zaman daha fazla acaba onun sesinden strese girmiş olabilir mi ?

Oyla 0
Sesten kaynaklı stresler olabiliyor ancak pek ihtimal veremiyorum. Tüy döneminde şuan kuşunuz ve b kompleks vitamin takviyesi yapmayı ihmal etmeyiniz. Bunun haricinde dışkıları az yem tüketen, darı yemeyen bir kuş için oldukça normal görünüyor. Yine de veterinere götürülemeyecekse kursak enfeksiyonlarıyla alakalı bir ürün kullanmanızı öneririm. Örneğin triflucan, mikostatin gibi.

Bir diğer sorun ise yediği tohumlar kuşların en sevdikleri. Yem seçiyor olma durumu da söz konusu. Bu nedenle darı yemiyor olabili.

Oyla 0
Sesten kaynaklı stresler olabiliyor ancak pek ihtimal veremiyorum. Tüy döneminde şuan kuşunuz ve b kompleks vitamin takviyesi yapmayı ihmal etmeyiniz. Bunun haricinde dışkıları az yem tüketen, darı yemeyen bir kuş için oldukça normal görünüyor. Yine de veterinere götürülemeyecekse kursak enfeksiyonlarıyla alakalı bir ürün kullanmanızı öneririm. Örneğin triflucan, mikostatin gibi.

Bir diğer sorun ise yediği tohumlar kuşların en sevdikleri. Yem seçiyor olma durumu da söz konusu. Bu nedenle darı yemiyor olabili.
Çok teşekkür ediyorum. Son sorum 2 gündür kontrol ediyorum 3 tane bırakırsa 2 tanesini yiyor her ihtimale karşın Bu ilaçlardan birini kullansam bir problem yaratır mı ?

Oyla 0
Tekrardan merhaba bugün mikostatin ilacını aldım fakat kullanımı hakkında çok fazla bilgi var sizin bir öneriniz var mı ?
Ağızdan damlatılırsa sabah akşam 1 damla olacak şekilde verirsiniz. Eğer suluktan uygulayacaksanız tam dolu suluğa 6-7 damla ekleyin ve 6 saatte bir tazeleyin...

Oyla 0