muhabbet kuşum deri döküyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bengs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bengs

iyikus.com Üyesi
merhabalar, dün bir erkek muhabbet kuşu almıştım. eve getirdiğim gibi ılık suyla yıkayıp ilçaladım. sadece kuşu değil kafesinden tülüne kadar bit ilacı sıktım. sonra içim rahat etmedi bugün ılık suyla daha detaylı yıkadım ve ilaçladım çünkü öncesinde çok korkutmamak için vücuduna iki üç su dökmüştüm avucumla. çünkü bir kere yıkadığım halde acayip kötü kokuyordu, temizlenmemiş kafes kokuyordu resmen kuş. bugün baktım durduğu yerde acayip deri dökmüş. acaba aylardır su görmeyen derisi su görünce yumuşayıp dökülmeye mi başladı? bu arada kuşun tüyü çok yok yetişkin (yaklaşık 9-10 aylık) olmasına rağmen. seyrek tüyü var, zayıf bir kuş. tüy yeniliyor olabilir mi? durduğu yere iyice baktım, kanat altına baktım böcek vs. göremedim çünkü. bit olduğunu düşünmek istemiyorum?

Uçmayı biliyordur ama tüyleri yetersiz olabilir söylediğinize göre. Kuşunuzun resmini atar mısınız. Tüylerine bakalım bir. Bazı önemli tüyler fazlaca eksik olunca uçamayabiliyolar
attım bakarsanız. isterseniz kanadını açıp da çekebilirim ama ürkütmek istemiyorum, çok ürkek yeni geldiği için…

Oyla 0
Kanat tüyleri tam gibi görünüyor. Tutulma yoksa eğer uçması gerekirdi diye düşünüyorum. Nadiren genetik aktarılan problemler olabiliyor.
Tüy kapsüllerinin kepeği gibi. Zaman zaman olacaktır, korkulacak bir durum değil.
B kompleks vitamin takviyesi yapınız + banyo ihtiyacını gidermesini sağlayınız.
Kanat tüyleri üzerinde şişmeler var mı kontrol edeniz elleyerek.

Oyla 0
Kanat tüyleri tam gibi görünüyor. Tutulma yoksa eğer uçması gerekirdi diye düşünüyorum. Nadiren genetik aktarılan problemler olabiliyor.
Tüy kapsüllerinin kepeği gibi. Zaman zaman olacaktır, korkulacak bir durum değil.
B kompleks vitamin takviyesi yapınız + banyo ihtiyacını gidermesini sağlayınız.
Kanat tüyleri üzerinde şişmeler var mı kontrol edeniz elleyerek.
çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için, hepsine dikkat edeceğim???

Oyla 0
merhaba, konudan bağımsız olarak yazıyorum. beyaz dışkılar geçici olabilir ancak takip edin. devam ederse ya da koyu yeşil, zift rengi, sarılı yeşilli vs. hal alırsa sindirim sistemi bakterilerine yönelik tedavi gerekebilir

Screenshot_20211219-105331_Samsung Internet.jpg

Oyla 0
merhaba, konudan bağımsız olarak yazıyorum. beyaz dışkılar geçici olabilir ancak takip edin. devam ederse ya da koyu yeşil, zift rengi, sarılı yeşilli vs. hal alırsa sindirim sistemi bakterilerine yönelik tedavi gerekebilir

Ekli dosyayı görüntüle 21828
öyle mi çok teşekkür ederim?? iki gün üst üste banyo yaptı sanırım o yüzden oldu onlar yoksa şu an dışkısı normal

Oyla 0