Muhabbet kuşum durgun/ishal

Osman Kaya

iyikus.com Üyesi
Merhabalar benim kuşumda halsizlik var dün böyle değildi öğlen biraz durgunlaştı o an anladım zaten durgunlaştığını vitamin olur diye portakal verdim(suluydu portakal, sanırım bu yüzden de ishal oldu.), suyuna da 1 damla limon suyu damlattım. Bugün hiç yem yemedi su içti sadece, 11:50 civarı dışkısı tüylerine yapışmıştı ve sıvıydı, sanırsam ishal olmuş bunu nasıl düzeltebilirim. (tüneğine çıkıp kabarık bir şekilde duruyor, uyukluyor yanına yaklaştığımda kısık gözlerle bana bakıyor, kuyruğunda sallanma yok sabit aşağı doğru duruyor hep, arada hapşuruyor biraz sıvı gibi hapşurdu bugün.) Bu arada bugün yasaktan dolayı pet shopa falan gidemedim umarım yarın için çok geç olmaz, herhangi bir ilaç alamadım, yakında sadece eczane var arabamız da yok ne alıp düzeltebilirim kuşumu, petshopa gidebilirim sadece ne almam gerektiğini yazın lütfen :(

Ekli dosyalar​

Ekli dosyalar

• e0817af8-744c-44fa-99d8-4a7c22cbb33e.jpg
    e0817af8-744c-44fa-99d8-4a7c22cbb33e.jpg
    204.8 KB · Görüntüleme: 19
  • e871127a-2e4f-4073-999d-463b59eedbcb.jpg
    e871127a-2e4f-4073-999d-463b59eedbcb.jpg
    153.4 KB · Görüntüleme: 20
PowerVit isimli bir multivitamin kullandım sabah ondan 2 kez falan içti suluğundan 1-2 saat kadar hareketliydi biraz, sonra yine uyuklamaya başladı. Bende suluğuna kuru maya ekledim sindirim sistemine iyi gelir diye. Bu kuşumu da kaybetmek istemiyorum, lütfen yardım

Oyla 0
Evet kuru maya prebiyotik özelliğinden dolayı iyi gelir lakin profesyonel ürünlere yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır. İnternetten alma şansınız var mı?

Oyla 0
Evet kuru maya prebiyotik özelliğinden dolayı iyi gelir lakin profesyonel ürünlere yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır. İnternetten alma şansınız var mı?
internetten alma şansım var ama önceki kuşumu da bu nedenle kaybetmiştim, satın alsam bir kaç güne anca geleceği için geç kalmak istemiyorum :/

Ekli dosyalar

• 3357c741-35f3-4d4e-86cb-726a95ba92d3.jpg
    3357c741-35f3-4d4e-86cb-726a95ba92d3.jpg
    99.7 KB · Görüntüleme: 13
  • 47785d46-28f6-42c6-9d62-50e1728763c1.jpg
    47785d46-28f6-42c6-9d62-50e1728763c1.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 12
Oyla 0
internetten alma şansım var ama önceki kuşumu da bu nedenle kaybetmiştim, satın alsam bir kaç güne anca geleceği için geç kalmak istemiyorum :/
Tahmin ettiğim gibi düşük kalitede bir ürün. Dediğim gibi daha iyi ürünlere geçmeniz iyi olacaktır. Vitamin olarak Gervit-W, probiyotik olarak da Entrobac öneririm. Hemen kötüyü aklınıza getirmeyin. Öncelikle probiyotik ile sürece devam ederiz eğer bir düzelme/gelişme olmaz ise de elektrolit desteği sunarız. Aşağıya attığım linkten ürünleri satın alabilirsiniz, güvenilirdir.

Oyla 0
yarın petshopa gideceğim, oradan alırım varsa eğer bunlar orada yoksa başka bir marka önerebilirmisiniz

Oyla 0
Ya arkadaşlar kuş yemden kesilmiş kabarık duruyor siz yok o vitamin kalitesiz yok gervit al bilmem ne diyorsunuz?

@Osman Kaya kafese beyaz peçete ser kuş 1-2 dışkı yapınca peçeteyi eline al ve aydınlık net resmini çekip at. Kuşuda mutlaka beslemeye çalış..

Oyla 0
Ya arkadaşlar kuş yemden kesilmiş kabarık duruyor siz yok o vitamin kalitesiz yok gervit al bilmem ne diyorsunuz?

@Osman Kaya kafese beyaz peçete ser kuş 1-2 dışkı yapınca peçeteyi eline al ve aydınlık net resmini çekip at. Kuşuda mutlaka beslemeye çalış..
havuçlu yumurtalı bir de yumurta kabuğundan yem yaptım henüz yemedi koyalı 5 dk oluyor zaten umarım yer
edit/ altına peçete serdim bekliyorum şimdi

Oyla 0
suyunu da öyle içirmeye çalıştım da ilk başta sadece gaga çevresindeki tüyler ıslanıyor başarısızım o konuda, zaten mamayı bilmediği için yemiyorda o şekilde fazla

Elinden geleni yapmalısın beslenmezse ilaç falanda fayda etmez zaten. Sevdiği sebze meyve varsa onlardanda verebilirsin..

Oyla 0
Elinden geleni yapmalısın beslenmezse ilaç falanda fayda etmez zaten. Sevdiği sebze meyve varsa onlardanda verebilirsin..
hocam bi portakal verdim en sevdiği o yani onu da yiyince sanıyorum ki ishal yaptı sulu baya çünkü(kabuğunu soyup nektar olarak yedi tane tane iken), bir de arada boğazında bir şey kalmışta onu çıkarmaya çalışır gibi yada kusuyormuş gibi başını yukarı aşağı yapıyor

Oyla 0
şimdi çektim hocam, sıvı ve katı

Ekli dosyalar

• bc78f03a-ac45-45ba-8777-9022476360ad.jpg
    bc78f03a-ac45-45ba-8777-9022476360ad.jpg
    143.5 KB · Görüntüleme: 11
Oyla 0
hapşırıyor yem falan kusmadı da ilk başta aşağı yukarı yapıyor kafasını sonra da sağa sola hapşırıyor, sanırım çok fazla portakal yedi yani onun suyuna benziyor

Anladım. Kuşun durumu hakkında net birşey söyleyemiyorum ancak sulphamezathine ilacı denenbilir. Diğer bilgili arkadaşalrda yorum yazıcaktır. @Doğanay Y. @neanderthalensis

Oyla 0