muhabbet kuşum eş olurmu?

tarık türkmen

iyikus.com Üyesi
Yeni 2 tane muhabbet kuşu aldım.bir dişi bir erkek. Muhabbet kuşlarımdan dişi olanı erkek olana arada sırada yan yana gelince gagasıyla itiyor sanki ama şidettli değil.yeni alındığı içinmi böyle ilerde birbirlenire alışırlarmı yani eş olurlarmı?

Ekli dosyalar

• IMG-20190728-WA0000.jpeg
    IMG-20190728-WA0000.jpeg
    506.3 KB · Görüntüleme: 7
Böyle durumlar olması normaldir. Eş kuşlar bile yapıyor bunu. İkisi de oldukça kızışmışlar. Eğer uygun şartlar yaratılıp, sabırla beklenirse olur gibi bir şeyler. O enerjiyi aldım fotoğraftan

Oyla 0
T
Böyle durumlar olması normaldir. Eş kuşlar bile yapıyor bunu. İkisi de oldukça kızışmışlar. Eğer uygun şartlar yaratılıp, sabırla beklenirse olur gibi bir şeyler. O enerjiyi aldım fotoğraftan
Türü çekoslavak ve cere rengi kahverengiye lacivert ama dişinin öyle erkegi ısırıp kovalamasindan endişe ettim.yeni aldigim icinmi boyle yapiyolar acaba?

Oyla 0
Dişilerin genel huyları bu şekilde oluyor. Birde yeni geldiler, birbirleriyle bağlantıları yok ve çok kızışmışlar. Normal bir süreç. Bu dönemde sabretmek çok önemli.

Oyla 0
Kondiyon eksikliği vardır. Yumurta maması, mineral ve vitamin desteği sağlanması gerekiyor.
Gagasının üzerinde yer alan cere renginden. Koyu kahve ve koyu lacivert renkten

Oyla 0