muhabbet kuşum felç geçiriyor

GüzelKuş

Veteran
merhaba, muhabbet kuşum sol ayağının üzerine basamıyor. veterinere gittik, sol bacağındaki eklemden aşağısını hissetmiyormuş. testler yaptı, röntgen çekti. kursağın arkasında büyüyen bir kitle varmış. sinire baskı yaptığından sol bacağını kullanamıyormuş. daha da büyürse sağ bacağını kullanamazmış. şu an tedavi sürecindeyiz. ancak kuşum devamlı tek bacak üzerinde duruyor. çok yoruluyor. ele gelmeyi de çok sevmez. onu dinlendirebilecek bir aparat hazırlayabilir miyim? veya satılan herhangi bir şey biliyor musunuz?IMG_6315.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bu tarz ayak problemlerinde önlemsel olarak ayakların düz basması gerekebilir. Yani tünekleri çıkartıp kafes tabanına yemlik ve suluğunu indirebilirsiniz. Eğer tırmanıyorsa devamlı tekrar takabilirsiniz. Sorun olmayacaktır. Kuşunuz için stresli bir dönem bu nedenle ek bir aparat kullanmanız doğru olmayabilir. Zaten uygun görseydi veteriner hekiminiz önerirdi.

Nihaldrella

Yeni Üye
Merhabalar benimde kuşumda aynı problem var, gittiğim veteriner hekimde bana aynı açıklamayı yapmıştı. Suan tedavi sürecinde birinci ay bitmek üzere üç aylık bir süreçten bahsetmişti. Ama ben kuşumda bir gelişme göremiyorum. Sizin kuşunuz iyileştimi ve tedaviniz ne kadar sürdü. Cevap verirseniz gerçekten çok sevinirim
merhaba, muhabbet kuşum sol ayağının üzerine basamıyor. veterinere gittik, sol bacağındaki eklemden aşağısını hissetmiyormuş. testler yaptı, röntgen çekti. kursağın arkasında büyüyen bir kitle varmış. sinire baskı yaptığından sol bacağını kullanamıyormuş. daha da büyürse sağ bacağını kullanamazmış. şu an tedavi sürecindeyiz. ancak kuşum devamlı tek bacak üzerinde duruyor. çok yoruluyor. ele gelmeyi de çok sevmez. onu dinlendirebilecek bir aparat hazırlayabilir miyim? veya satılan herhangi bir şey biliyor musunuz?Ekli dosyayı görüntüle 1991

Serhat Baran

Yeni Üye
Merhabalar benimde kuşumda aynı problem var, gittiğim veteriner hekimde bana aynı açıklamayı yapmıştı. Suan tedavi sürecinde birinci ay bitmek üzere üç aylık bir süreçten bahsetmişti. Ama ben kuşumda bir gelişme göremiyorum. Sizin kuşunuz iyileştimi ve tedaviniz ne kadar sürdü. Cevap verirseniz gerçekten çok sevinirim
Hergün kaynamış yumurta sarısı verilmelidir ama zorla yedirtmeyin yoksa kendisi yemeli