Muhabbet Kuşum Halsiz ve Kuyruğunu nefesiyle senkronize sallıyor

archon62

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşum hasta ve 2-3 gündür gözlemlediğim belirtileri yazıcam detaylarına kadar lütfen yardım edin.
-Kuşum sürekli kabarık ve eskİ neşesi yok.
-Kuyruğu büyük bir oranda aşağı yukarı sallıyor nefes alırken ve zorlandığını düşünüyorum.
-Kuşum eskisi gibi ötmüyor ses kalitesi değişti.
-Kuşu kafesten saldığımda cik cik ses çıkararak uçuyor sanki acı çekiyormuş gibi.
-gögüs kemiği ele geliyor hissetmeye başladım ele aldığımda zayıfladı.
-Dışkısında bir problem yok eskisi gibi.
-Kuşum tık tık yanlız yakında duyulan bir ses çıkarıyor hırıltı şeklinde bazen de sessiz ortamda fıs fıs ses karanlıkta ve hapşırması fazla.
-Bir de kuşumda ağzında ve dışkısında çürük balık gibi bir koku vardı ve öğürme hareketi yapıyordu başlarda sonra triflucan verdim 3 gün öğürme azaldı gibi fakat solunum baş gösterdi.
Hipradoxi-s, yanında multi vitamin ve antibiyotik eşliğinde yorumlar gördüm ama ustalara sormak istiyorum sizce doğru tedavi yöntemi nasıl yapmam gerekiyor?

Sesi ben varken yapmıyor ve fısk fısk diye sanki balonun havası inermiş gibi bir hava var yaptığı ikinci ses ise tık tık gaga açıp kapama sesine benziyor ama ya ağzının ya da burnunun içinden geliyor eve gidince video atacağım çok fazla hapşırıyor