Muhabbet Kuşum Hasta

GüzelKuş

Veteran
1 yaşını doldurmamış erkek jumbo muhabbet kuşum var. 2 gün sağlık sorunlarım nedeniyle hastanedeydim annem ilgilendi döndüğümde kafesini temizlemek için aldığımda kakasının renginin çok açık sarı beyaza yakın olduğunu gördüm üstelik çok sertti (kuşum kafes hayvanı değil evde geziyor uyurken kafese koyuyorum sadece) Bugün ikinci gün hala aynı şekilde dışkısı. Sürekli yem yiyor su içiyor ancak bi düzelme yok oyun oynuyor, ötüyor, konuşuyor ama halsiz eski kadar neşeli değil. Poposunda 2 kez kakayı gördüm elimle aldığımda içinden bi o kadar daha sert dışkı geldi. Araştırdığım konularda pankreas enfeksiyonu yada stresle olabilir diyor. Gittiğim için strese girip mi böyle oldu yoksa hastalandı mı bilmiyorum. Açık yem kullanmıyorum enfeksiyonu nerden nasıl kapmış olabilir diye düşünüyorum.

Sorunları: Çok sık yem yiyip çok sık dışkı yapıyor ve kabarık genel olarak böyle.

Üretici değilim oğlumuda ölsün yenisini alırım ne de olsa hayvan olarak görmüyorum o benim kıymetlim lütfen yardım edin kaybetmek istemiyorum lütfen ne yapmam lazım.
24204783_10214707797946002_2096905377_n.jpg
24204853_10214707797906001_220958453_n.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geçmiş olsun. Zaman zaman stres altında renk değişimi olabiliyor. Temel sebebi yediği mama, meyve ve sebzelerin verdiği renklerden dolayı geçici olarak böyle görünse de, bu renk bir dışkı kontrol edilmesi gereken dışkılardan. Sarı renkli dışkılar karaçiğer rahatsızlığı, iştahsızlık oralar sınıflandırılabilir ya da safrada fazlalık (enfeksiyon,açlık) veya klorofil (Yeşillik) bundan dolayı dışkı sarı-yeşil arasında olur. Bir kaç gün aspur vermenizi öneririm. Mama ve yeşillik vermeyin.
Su içme durumuna bakmanızı istiyorum. Normalden fazla mı su tüketiyor?
En iyi çözümü veteriner kontrolünde alacağınızı belirtmek isterim.

Bu arada fotoğraf çok net değil. Cere rengi net görünür şekilde atabilirseniz cinsiyetini kontrol etmek isterim. Dişi olabilir. Birde kuşunuz jumbo değil.