Muhabbet kuşum hep tabanda

Capricorn

Yeni Üye
İki ay önce beyaz 2 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım.
4 gün önce de dişi, yine yavru ama kaç aylık tam bilmiyorum, besili bir dişi aldım.

İkisi ayrı kafes ve odalarda.
Erkek biraz alıştı, kendi kendine elime gelmese de ama dişi olan çok ürkek ve hep kafesin tabanında oturuyor. Biraz kilolu ondan mı bilmiyorum ama yardımcı olursanız sevinirim.

Liebe55

Veteran
Merhaba hoşgeldiniz.
Erkek kuşlar dişilere göre daha hızlı alışırlar yeni alınan kuşlar biraz alışma süreci için zaman tanımanız gerekiyor
ilk alınan kuşu 10-15 gün salmayın ortama alışsınlar sonra evde salınki yaglanma olmasınlar enerjik olsunlar ayrıca Dişi kuşunuzu yakından çekermisiniz dediginiz kadar varmı görmek gerekiyor

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Bir süre 10 gün civarı ayrı kalmasını öneririm. Ortamın florasına alışsın derim. Tüy döneminde ve yeni geldiğinde durgun gibi. B vitamini ağırlıklı bir besleme yapmanızı öneririm. Yumurta maması yahut vitaminlerle.

Oyla 0

Capricorn

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim. Bir de son olarak dişi kuşumun kokusu çok ağır, diğer kuşumu koklayarak öperim öyle sevdiğim kokusu var ama bu çok farklı.
Kümes kokusu mu desem bilemiyorum, tarif edemiyorum ama kötü. Sorun nedir, ne yapmalıyım?

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ne yazık ki bazen hoş kokmayabiliyorlar. Sık sık banyoluk takarak azalmasını sağlayabilirsiniz. Suyunun içine az elma sirkesi, nane ve kekik gibi güçlü bitkiler koyarak kokusunu düzeltebilirsiniz.

Oyla 0