Muhabbet kuşum hırıltılı nefes alıyor

zehraB

iyikus.com Üyesi
Merhaba,muhabbet kuşum hırıltılı nefes alıyor,kuyruk sallama,halsizlik ve sürekli boğazında bir şey varmış gibi hapşırıyor.Veteriner vil-floks diye bir ilaç verdi 5 gün kullandım fakat bir düzelme olmadı.Düzelme olmayınca deltacortril diye bir ilaç verdi 5 gün kullan dedi kullanırken hırıltısı gitmisti ama ilaç bitince tekrar eski haline geri döndü.Tekrar düzelme olmayınca veteriner hipradoxi s verdi onu da 5 gün kullandım fakat yine bir düzelme olmadı.Kuşun durumu her gün daha kötüye gidiyor.İlaçlarla çok yorduğumu hissediyorum kuşu😔Ne yapmam gerekiyor?

Genelde bazı ilaçlar ya da besinler bulaştığında bu tip bir durum sıkça olabiliyor. Geri uzayacaktır

Astım ilacını nerden alıcağım?

Şunu kullanın diyebileceğim bir ilaç yok malesef.. Astım ilaçlarını detaylıca araştırmak gerekiyor. Bu konuda çok fazla uygulama ve tecrübede yok zaten. Ventolin şurup falan kullanan var ama pek işe yaramıyor hatta kuşlara dokunuyor.. Birde astım ilaçalrının kuşa uygulanma şeklide önemli. Mesela buharla kuşa verilmesi ciddi bir şekilde kuşa dokunuyor ağır geliyor. Hatta buharla verildiğinde kuşların ölümüne yol açtığının örneğinide gördük. Ancak suya yada mamaya eklenip kulalnıldığında kuşu çok rahatlatabilir.. Belli aralıklarda tabi üst üste değil.. Tabi toksik etkiside olabilir bazı ilaçların. Veterinere danışmanız daha iyi olur bu konuda... Vetrinerin ilk başta size verdiği deltacortril benzeri ilaçlarıda belli aralıklara kuşu rahatlatmak için kullanabilirsiniz bence..