Muhabbet kuşum için evde her zaman hangi ilaçları bulundurmalıyım?

Levent T.

Yeni Üye
Merhaba sevgili kuş sevdalıları,
evimdeki kuşum için hangi ilaçları hazırda bulundurmalıyım? Liste halinde verirseniz beni çok mutlu edersiniz.
Diğer taraftan Triflucan ilacını her ay (en geç 45 gün içinde) 5 gün üst üste 2-3 damla suyuna (100 ml lik suluğuna) damlatıp hasta olsun olmasın önlem (kursak mantarına önlem için) amaçlı kullanımını bazı üreticiler tavsiye ediyor.
Sizce bu doğru mudur?

Saygılarımla

merhaba, bu tarz bir konu hazırlamıştı @Malkoçoğlu
Kuşlarınıza önlem amaçlı ilaç kullanmak yerine doğal besinlere ya da takviyelere yönelmek gerekiyor. Biliyorum tedavi niteliği düşük oluyor ancak amaç sorun ortaya hiç çıkmadan önüne geçmek olduğundan düzenli bir kullanım ve bakımla gerekli önlemleri almış olmanız gerekiyor. İlaç kürü üretim yapılıyorsa eğer sezon dışında uygulamak amaçlı, riskli durumları en aza indirmek için kısa süreli kullanımı uygundur. Bunun haricinde dediğiniz uygulama yanlıştır

Oyla 0
Oyla 0
merhaba, bu tarz bir konu hazırlamıştı @Malkoçoğlu
Kuşlarınıza önlem amaçlı ilaç kullanmak yerine doğal besinlere ya da takviyelere yönelmek gerekiyor. Biliyorum tedavi niteliği düşük oluyor ancak amaç sorun ortaya hiç çıkmadan önüne geçmek olduğundan düzenli bir kullanım ve bakımla gerekli önlemleri almış olmanız gerekiyor. İlaç kürü üretim yapılıyorsa eğer sezon dışında uygulamak amaçlı, riskli durumları en aza indirmek için kısa süreli kullanımı uygundur. Bunun haricinde dediğiniz uygulama yanlıştır
Teşekkür ederim...

Oyla 0