muhabbet kuşum kafese girmek istemiyor

GüzelKuş

Veteran
yeni muhabbet aldım yavru 1 hafta oldu ilk aldığım 1 -2 gün kafeste kaldı elime alıştırdım kafeste şimdide kafeste drumak istemiyor.Kafese koyduğumda kafesin kapısını zorluyor sağa sola koşuyor kafesin kapağını açınca hemen dışarı çıkıyor elime alsam gitmiyor kafeste uyumuyor omuzumda uyuyor omuzumda saatlerce kalıyor çok ilgileniyorum konuşuyorum onunla seviyorum daha 40 günlük filan kafesini hep temiz tutuyorum rahatsız edici bişey yok çok ilgilendiğimden mi böyle bana düşkün acaba akşam kafese ışığı kapatınca koya biliyorum yoksa durmuyor :) (ayrıca halinden memnunum bana çok alıştığındanmı böyle acaba) şimdiden teşekkürler.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yavru kuşlar oyun oynamak, serbest kalmak ve büyük ilgi görmek isterler. Bunların sağlanması gereklidir. Eğer sağlanamayacak bir durumdaysanız yanina arkadaş olabilecek bir kuş almanız gerekir.

Kafeste durmak istememe sebebi orada yanlız kalması ve sıkılmasından dolayı. Yada kafes küçük veya beğenmedi. Genelde ilk durum söz konusu oluyor. Kafese alıştırmak için onun oynayabileceği bir oyun parkı düzenleyebilirsiniz. Kafes dışına entegre edilebilen birşeyler. Örnek;
Kendin Yap (DIY) - Muhabbet Kuşu Oyun Alanı İnşası

Muhabbet kuşunuz site alışmaya çalıştığından böyle. Lütfen güvenini ve ilginizi eksik etmeyin. Bir süre sonra kafese kendisi girmeyi öğrenecektir. Küçük denemelerle kuşunızı kafese yerleştirebilirsiniz.(avuçlamadan) Parmağınızdayken kafese yaklaştırabilir ve girmesini bekleyebilirsiniz. Biraz sancılı geçer ilk günlerde fakat alıştığında devamı gelir.

Son düzenleme: