Muhabbet kuşum kuruma hastalığına yakalanmış. İyileşebilir mı?

little

iyikus.com Üyesi
Merhaba.
6 yaşında dişi. Ufakligindan beri yem yemez, annem eliyle yedirirdi. Bebekliğinden beri ishaldi.
1 yıl önce kursak mantarı oldu. İlaç kullandık geçti. O zaman hiç yem yemeyince dal darı verdik. O günden beri dal darı yemeye başladı. (Annem eliyle ak darı yem yediriyordu)
Şu aralar, halsiz, zayıflamış, iki tür atınca biraz nefes nefese kalıyordu. Öğrenci olduğum için param da yoktu. Dün öğürmeye falan çalışıyordu.Kuşun durumuna dayanamadım. Kredi kartından para çekip veterinere götürdüm.

Muayene, röntgen çekildi. Magnezyum eksikliğinden kemikleri zayıflamış, kalp krizi riski varmış, kuruma hastalığına yakalanmış.
Veteriner diğerlerini vitaminlerle ilaçlarla hallederiz falan ama kuruma hastalığı çok zor dedi.

Ve ben panikten uyuyamıyorum. Nasıl olacak bilmiyorum.

Toz mama verilecek dedi. 4 tane vitamin ayrı ayrı, iki tane ilaç yazmış bilmiyorum yarın alacağım. Nasıl olacak inanın bilmiyorum. Lütfen yol gösterin.

38.5 grammış şu an. Halbuki her gün olcuyorduk 41-42 gram çıkıyordu. Tartı bozulmuş.

Sizce kuşumu kurtarabilir miyim bu hastalıktan?
Bu hastalığın kurtuluş yolu var mı? O kadar dondum kaldım ki, hiç bir şey soramadım;(

kuruma hastalığı diye birşey yoktur o kelimeye takılmayınız

hangi veteriner kliniğine gittiniz?

ilaçlarin isimlerini de yazinız
Kuş veteriner kliniği Burak uçar diye bir veterinere gittik.
Truflucan 0.02 mg
Largopen 0.03 mg

Versele laga mama verdi (yediremiyoruz)
Kendi üretimi olan vitaminlerden verdi.

burak uçar iyidir

ilaçları 3 tam gün kullandıktan sonra toparlanma başlamazsa tekrar yazabilirsiniz

kuş yemiyorsa kursak besleme aparatıyla beslemek zorundasınız , bunu ögrenmeniz ve kendiniz halletmeniz gerekiyor. youtube da çeşitli videolar var

kursak besleme aparatı buca ückuyular anka petshopta satılıyor

burak uçar iyidir

ilaçları 3 tam gün kullandıktan sonra toparlanma başlamazsa tekrar yazabilirsiniz

kuş yemiyorsa kursak besleme aparatıyla beslemek zorundasınız , bunu ögrenmeniz ve kendiniz halletmeniz gerekiyor. youtube da çeşitli videolar var

Enjektör verdiler ama hiç düzgün yediremedik.
İnşallah iyileşir ama yemiyor, iciremiyoruz.
Ne yapacağımızi bilmiyoruz ;(

yedirmeyeceksiniz kursak besleme aparatıyla direkt kursağa basacaksınız mamayı. youtube videolarını izleyiniz iyice

burak uçar iyidir

3 gün geçti. Biraz daha iyi gibi. Hafif konuşuyor falan. En son salı günü 38.5 gram çıkmıştı. Bugün 38 gram. Ama bugün pek ilaç iciremedik.
Kafasını öne doğru getiriyor. İçmek istemiyor. İlacı elimiz içti yani.
Bilemiyoruz.

Sizce iyileşir mi? Neler yapmalıyız onun için?

daha once iki kere yazdığım gibi, yapmanız gereken tek şey kursak beslemesi yapmak, ilacı da aynı sekilde verebilirsiniz.