Muhabbet kuşum kusuyor,halsiz.Ne yapabilirim?

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Ece Y.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ece Y.

Yeni Üye
Merhaba.Dün gece kuşum birdenbire kusmaya başladı. Elime aldım yaklaşık 5 dakika kusması devam etti.Gölge bir yere aldık uyuması için. O gece bir şey olmadı.Ancak bugün sabah kalktığımda kuşun dışkısı ishal sarısıydı.Ve gagasını açıp kapatıyor,boynunu nefes almaya çalışır gibi oynatiyordu. Ve hapşırmaya da baslasi.Ne olduğunu bilmiyorum dün gece birdenbire oldu.Yardim ederseniz çok sevinirim

Merhaba, ilerlemiş rahatsızlıklarda birden bire gözlemlenen kusma, halsizlik ve ishal durumları söz konusu olabiliyor. Bu nedenle ilk işlem dışkıladığı kağıdıda alıp veterinere gitmek. Eğer sağlık sorunu değil ise eş ihtiyacından bu durumda olabilir ama dediğiniz belirtiler ne yazık ki eş isteği gibi gelmedi bana.

Oyla 0
Dün daha iyiydi.Canlıydı ve dışkısı düzelmişti akşama doğru. Dün hiçbir sorun olmadı. Bu sabah da bir şey yoktu yine.Ancak az önce fark ettigim bir hareket kafamı karıştırdı. Salıncağının kenarlarına tırmanarak kafasını kafese gelecek şekilde yerleştirmişti.Bunda bir sorun yok diye düşünmüyorum çünkü bunu normalde de yapar. Ancak aralıksız 5-6 kere hapşırınca korkmadım değil. Bu hareketi sonra tekrar yapmadı hatta su an yemek yiyor.Bir de şunu söylemek isterim.Lily(kuşum) 4 aylık ve son 1 haftadır peçete ve pamuk ip kemirmeye başladı. Bunun da bir etkisi olabilir diye düşünüyorum. Bunu yapmayı bıraktırdık kafesin çevresinden peçete ve iplikleri alarak.Bunu bırakınca gaga taşını kemirmeye başladı.Yardımınız ve ilginiz için teşekkür ederim.

Oyla 0
Oyun oynuyor ve kafesten çıkmak istiyor belli ki. Umarım kısa sürede toparlar :)

Oyla 0