Muhabbet kuşum kusuyor?

Ilgın

iyikus.com Üyesi
Merhabalar. 3 gün önce balkonuma gelen bir muhabbet kuşunu yakaladım. Eve aldım yazık yavrucak ölecekti belki de. Yaklaşık 3 yaşında erkek bir kuş. Benim kuşum da 2 yaşında sağlıklı bir erkek. Sahibini arama süresi boyunca (30dk kadar sonra hemen bulduk şükür) birlikteydiler. Bakıştılar gaga tokuşturdular vs. Sonra kuşu sahibine teslim ettik. Gelgelelim bizim kuşa bir şeyler olmaya başladı. 3 gündür sürekli kabarık bir şekilde uyuyor. Bugün yem kustuğunu fark ettim. Kafasını ileri geri oynatıyor 4-5 tane yem kusuyor hafif ıslak bir şekilde. Acaba yabancı kuşun gitmesine mi üzüldü tek kaldığı için? Yoks o kuştan bir hastalık mı bulaştı? Aslında hasta durmuyordu diğer kuş ama bilemiyorum ve çok endişelendim. Sonuçta 2si de erkek kur yapma vs bir göstergesi olamaz diye düşündüm ama... Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• 20210415_225259.jpg
    20210415_225259.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 25
  • 20210415_225226.jpg
    20210415_225226.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 25

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
İyi günler ben köy okulunda öğretmenim bildiğiniz gibi tam kapanma dönemine de girince veterinere gidemedim kuşum halsizdi ishali vardı ve kusuyordu sulphamezatine vitamin ve probiyotik tedavisi uyguladım iyileşti ancak ilaçları bırakınca kuşum iyi hal ve hareketleri enerjik ancak günde bir kere kafasını sallayıp etrafa kusuyor sonrasında kabarıp bir süre halsizleşiyor sabahları geri düzeliyor kakası normal. Ne önerirsiniz
Merhaba yeni bir konu açıp durumu görsellerle destekler misiniz?

Oyla 0