Muhabbet kuşum neden böyle sesler çıkartıyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan nguemir
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

nguemir

iyikus.com Üyesi
Dişi muhabbet kuşum birkaç saniyede bir sürekli böyle sesler çıkartıyor sebebi ve çözümleri nelerdir?

Kuşunuzun videosunu ekler misiniz?

Pardon unutmuşum ben onu

Sesi fulleyip hoparlör'ü kulağınıza koyarsanız çıkardığı sesleri net bir şekilde duyabilirsiniz

Ne süredir böyle?
üşütmüş olabilir ya da solunum sorunu yaşıyor başka sebeplerden
2gün önce kafese yerleştirdim böyle şeyler duymaya başladım çok can sıkıcı bir durum ayrıca bu muhabbet kuşlarımızın geçmişte birçok kez yavruları olmuş Pet Shop'cu yavrulu çift verecekti yavrulara bakmazlar vefat ederler yer değişikliğinden diye günahlarına girmek istemedim dolandırılma ihtimalimde de yok yüksek ihtimalle solunum sorunu varsada Pet shop'cu dayımız fark etmedi bu durumu ayrıca. bu kuşumuzda hapşırmada gördüm ve sesleri ağzından çıkartıyor

1 hafta gözlem yapınız hocam, ortam ısısını arttırıp sabitleyiniz ve vitamin + probiyotik takviyesinde bulununuz. Eğer tıksırma ve nefes alışı süreç sonunda düzelmez ise ilaç kullanmak gerekebilir.

Çift olarak satın almadığınız iyi olmuş bence. Doğru karar vermişsiniz :)
Taşınma esnasında üşütmüş olabilir ya da stres kaynaklı bağışıklığı azalmış olabilir. Bazı durumlarda kafese yaklaştığınızda benzer sesler çıkartabiliyorlar. Bu durumda stres, kaygı sebeplidir.

1 hafta gözlem yapınız hocam, ortam ısısını arttırıp sabitleyiniz ve vitamin + probiyotik takviyesinde bulununuz. Eğer tıksırma ve nefes alışı süreç sonunda düzelmez ise ilaç kullanmak gerekebilir.

Çift olarak satın almadığınız iyi olmuş bence. Doğru karar vermişsiniz :)
Taşınma esnasında üşütmüş olabilir ya da stres kaynaklı bağışıklığı azalmış olabilir. Bazı durumlarda kafese yaklaştığınızda benzer sesler çıkartabiliyorlar. Bu durumda stres, kaygı sebeplidir.
Yardımınız için teşekkür ederim deneyeceğim👍