Muhabbet kuşum sürekli tıksırıyor nefes alırken tıktık ses çıkarıyor

archon62

iyikus.com Üyesi
Merhaba arkadaşlar 6 gün önce muhabbet kuşumun ağzı çürümüş balık gibi kokuyordu ve nefes alırken fıs fıs ses çıkarıyordu ben de kursak mantarı şüphesiyle triflucan verdim ağız kokusu geçti neşesi de biraz yerine geldi, şuan dışkısında bir problem yok ve yeme içmesinde bir sorun görmedim ama sürekli tıksırıyor ve kafes tellerine kafasını kaşıttırıyor bu neden olabilir bilmiyorum acaba triflucan sonrası vitamin +probiyotik vermediğim için olabilir mi yoksa altında başka bir neden mi yatıyor
kuşumun nefes alırken yaptığı fıs fıs ses:10 Mayıs 2022

Kuşum tüy dökümünden çıktı üşütme olabilir ama ben kursak mantarından şüpheleniyorum solunum yolu hastalığı olduğunu düşünmüyorum fakat gene de olabilir astım dışında.. youtube da bir adam fık fık hastalığı diyordu bunin için ve levadoks ilacını önerdi fakat kuşta aksırma gerçekten fazla normalde de aksırıyordu fakat son 1 hafta çok sık aksırıyor dışkısında da genel bir problem yok sağlıklı görünüyor

Kuşum tüy dökümünden çıktı üşütme olabilir ama ben kursak mantarından şüpheleniyorum solunum yolu hastalığı olduğunu düşünmüyorum fakat gene de olabilir astım dışında.. youtube da bir adam fık fık hastalığı diyordu bunin için ve levadoks ilacını önerdi fakat kuşta aksırma gerçekten fazla normalde de aksırıyordu fakat son 1 hafta çok sık aksırıyor dışkısında da genel bir problem yok sağlıklı görünüyor
kısa bir video rica edeceğim.