Muhabbet kuşum taze sarımsak yedi

Sude(◕ᴗ◕✿)

iyikus.com Üyesi
Annem saksıda taze sarımsak yetiştiriyor. Ben kuşumun kafesini temizlerken kuşum saksıya konup sarımsaklardan birini koparmış. Daha yemeden ben ağzından aldım fakat ağzı sarımsak kokuyordu. Ben de kuşuma biraz su verdim. Daha sonra sık sık su içtiğini fark ettim. Salatalık yemeyi çok seviyor biraz da salatalık verdim ama sorun olur mu anlamadım. Başka ne yapabilirim ve sarımsak kuşuma zarar verir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Lütfen yardım edin.

Sarımsaklı su ya da tozu kullanılıyor. Lakin çiğ olarak yemesi sıkıntılı olabilir. Eğer ciddi bir tüketim sözkonusu değilse bir problem olacağını zannetmiyorum şahsen.

Birkaç gün takipte kalınız?Durumu tekrar değerlendirelim

Oyla 0
Merhaba, sarımsak kuvvetli bir besin kuşlar için ve mukozalarını zedeleyebilecek ya da işlevini aksatabilecek sorunlar yaratabilir kısa süreli. Bundan kaynaklı dışkı bozulmaları, kabızlık durumları ya da ishal gözlemlenebilir.
Çiğ sarımsak kuşlara verilebilir kontrollü şekilde. Bu nedenle sorun olacağını sanmıyorum

Oyla 0
Sarımsaklı su ya da tozu kullanılıyor. Lakin çiğ olarak yemesi sıkıntılı olabilir. Eğer ciddi bir tüketim sözkonusu değilse bir problem olacağını zannetmiyorum şahsen.

Birkaç gün takipte kalınız?Durumu tekrar değerlendirelim
Tamamdır, yardımınız için çok teşekkür ederim. Kuşumu gözlemlemeye devam edeceğim.

Oyla 0