Muhabbet kuşum topallıyor ve ishal

GülşahKandemir

Forum Sakini
Merhaba arkadaşlar. Kuşumun bir kaç haftadır ishali var. Poposuna yapışıyor dışkısı. Düzenli probiyotik kullanıyorum geçmesini umarak fakat geçmedi. Az önce de ayağının üstüne basamadığını, topalladığını gördüm. İncinmiş olabilir fakat incinme değilse ne olabilir bu durum?

Merhaba arkadaşlar. Kuşumun bir kaç haftadır ishali var. Poposuna yapışıyor dışkısı. Düzenli probiyotik kullanıyorum geçmesini umarak fakat geçmedi. Az önce de ayağının üstüne basamadığını, topalladığını gördüm. İncinmiş olabilir fakat incinme değilse ne olabilir bu durum?
İncinme değilse öncelikle d ve kalsiyum desteği girmelisiniz. 2-3 gün içinde gözle fark edilir halde iyileşmesi gerekir.

İncinme değilse öncelikle d ve kalsiyum desteği girmelisiniz. 2-3 gün içinde gözle fark edilir halde iyileşmesi gerekir.
fotoğraf ve video eklemeye calıştım olmadı. Dışkısı poposuna yapışıyor. Durduk yere böyle bir şey geldi başına hayvanın. Veteriner hekime danıştım yolladım görselleri. Keşke buraya da koyabilsem sizde yardımcı olurdunuz belki.

Sulphamazethine varsa önlem amaçlı 3 gün girmenizi öneririm. Video yükleme platformlarına yükleyip atarsanız bakarız tekrardan

daha çok incitmiş gibi. Tavsiyem şu aşamada kafes dışında durmasın. Kafes tülü varsa çıkartınız, ayağını büyüteç vb. bir malzemeniz varsa sarılmış saç ya da ip gibi şeylerden temizlenmeli. Bazen gözden kaçabiliyor. Ayakta morarma, şişme gözlemlerseniz gecikmeden veteriner görmelidir.

daha çok incitmiş gibi. Tavsiyem şu aşamada kafes dışında durmasın. Kafes tülü varsa çıkartınız, ayağını büyüteç vb. bir malzemeniz varsa sarılmış saç ya da ip gibi şeylerden temizlenmeli. Bazen gözden kaçabiliyor. Ayakta morarma, şişme gözlemlerseniz gecikmeden veteriner görmelidir.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bana da incinmiş gibi geldi. İshalle bağdaştırmaya çalıştım ama bir alakası yoktur diye umuyorum. Şuan herhangi bir şişme ya da morarma yok.

incinme @Doğanay Y. hocaya katıliyorum

yalnız bu dışkı ve popoya yapışması durumuna mudahale edilmeli. ben olsam antibiyotik başlarım. sulphamezathine olabilir, eczaneden bactrim şurup alınabilir

edit: kuşunuz ishal değil bunu karistırmamak lazim. sindirim sisteminde enfeksiyon var

yalnız bu dışkı ve popoya yapışması durumuna mudahale edilmeli. ben olsam antibiyotik başlarım. sulphamezathine olabilir, eczaneden bactrim şurup alınabilir

edit: kuşunuz ishal değil bunu karistırmamak lazim. sindirim sisteminde enfeksiyon var
Az önce veterinerle konuştum sulphamezathine olduğunu fakat kuşu muayene yapıp yani kuşun durumuna göre ilacı hazırladıklarını söyledi. Kısa zamanda götüreceğim. Cevaplar için çok teşekkürler iyi akşamlar.

Tekrar merhaba. Veterineri az önce aradım fiyat bilgisi almak için sadece muayene ücreti 250 lira olmuş. Götürebilecek imkanım yok şuan. Bactrim şuruptan bahsetmiştiniz. Onu kullanmayı düşünüyorum. Antibiyotik mi bu şurup? Kullanımı nasıl? Kullanımından sonra probiyotik, vitamin kullanmak gerekiyor mu? Şimdiden yardımınız için teşekkür ederim.

ağızdan versem bir damla ağır gelmez dimi? ayriyetten sıvı probiyotiğim var vitaminde sipariş ettim. probiyotik ile vitamini suluğa karıştırıp kullansam aynı zamanda olur mu?

Yok hayır ağır gelmez. Probiyotik ve vitamin karışımını öneremem :( Probiyotik her vitamin için olumlu olmuyor bu nedenle ayrı ayrı vermekte yarar var.
Anladım. O halde ayrı ayrı kullanırım. Bu arada dışkısı biraz düzelmiş gibi kuşumun. Kaç gün kullanmalıyım? Diğer kuşlarımada kullanmayı düşünüyorum önlem amaçlı onlara nasıl bir kullanım önerirsiniz?