muhabbet kuşumu konuşturmaya calışıyorum ama beni dinlemiyor

morpheus

iyikus.com Üyesi
muhabbet kuşumu konuşturmaya calışıyorum ama beni dinlemiyor gibi fıstık kelimesini öğretmeye calışıyorum yerli muhabet kuşu benim yanıma gelmiyor saldığımda perdeye cıkıyor sadece

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, sitemize üye olduğunuz için teşekkür ederim öncelikle. İyi bir güven bağı oluşmadığından konuşma aşaması gecikiyor maalesef. Öncelikle kendinize alıştırmalısınız. Öyle bir alışmalı ki kafese yaklaştığınızda sizinle oynamak için can atması gerekir.

Bu aşama gerçekleştiğinde konuşmada eğer meraklıysa hızla olacaktır. Sitemizde eğitim kategorisinde bir kaç konu ve videolu örneğe rastlayabilirsiniz bu konuda.

Oyla 0

morpheus

iyikus.com Üyesi
kafesin yanına gittiğim zaman hiç kaçmıyor geliyor elimi de içine koyuyorum seviyorum sadece ısırıyor. fıstık diyorum ama beni dinliyormu onu bilmiyorum onu nalı anlayabilirim. yarın size fotoğraf atabilirim. iyi günler

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Eğer siz konuşurken kaçmıyorsa sessizse dinlediğine dair işaretlerdendir.Şöyle söyleyeyim benim kuşlarım elimde dururlarken ve konuşurken kafalrını yanaştırırlar sessizce beklerler susunca hareketlenir konuşunca tekrar dikkat kesilirler.Bu tarz örnekler verebilirim size

Oyla 0

Merve B.

Veteran
Yorum yazıcam uyandırmaya koyamıyorum☺️ Yok hocam onlar sadece satış yapmak için başka bir işr yaramaz.siz bıkmadan usanmadan aynı kelimeyi tekrar edip ilk keşimeyi söyleymeye bakın.sonrası kolayca geliyor zaten48978B0E-577C-4DA6-948E-35F9C5663AB7.jpeg

Oyla 0