Muhabbet Kuşumun ayağındaki yara

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan justbanu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

justbanu

iyikus.com Üyesi
Merhabalar;
Bugün muhabbet kuşumun ayağında bir şişme gördüm. İyice incelediğimde ayağının bir yeri kesilmiş de kan toplamış gibiydi. Fark edince hemen terramycin merhem sürdüm. Çok oyuncu bir kuş. Sanırım oyun oynarken bir yere takıldı. Ancak şu an ayağının üstüne basamıyor. Yem yemesi vs. normal. Hatta oyun oynamaya falanda çalışıyor. Ama canı yanıyor sanırım. Kuşumu rahatlatmak için ne yapmam gerekir?

Ekli dosyalar

• IMG_20201222_193005.jpg
    IMG_20201222_193005.jpg
    90.4 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20201222_195416.jpg
    IMG_20201222_195416.jpg
    79.1 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20201222_195445.jpg
    IMG_20201222_195445.jpg
    75.9 KB · Görüntüleme: 17
Çözüm
Göründüğü kadarıyla birşey dolanmış ya da kıstırmış orayı birşey...Ve iyi görünmüyor...Kırık olma durumu da hasıl olabilir. Doku kayıpları sıkıntılı durum...Veterinere göstermenizi öneririm. Aynı problemi yaşadığımda vitaform+batikon tedavisi uygulamıştım. Lakin parmağını kesmek zorunda kalmıştık... Şükür sıkıntı çıkmadı haricinde.
Göründüğü kadarıyla birşey dolanmış ya da kıstırmış orayı birşey...Ve iyi görünmüyor...Kırık olma durumu da hasıl olabilir. Doku kayıpları sıkıntılı durum...Veterinere göstermenizi öneririm. Aynı problemi yaşadığımda vitaform+batikon tedavisi uygulamıştım. Lakin parmağını kesmek zorunda kalmıştık... Şükür sıkıntı çıkmadı haricinde.

Oyla 1
Çözüm
Maalesef elimde olmayan sebeplerden dolayı veterinere götüremiyorum. Şu an için vitamin desteği bende veriyorum. Umarım tedavim işe yarar. Parmağının kesilmesi gerektiğini nasıl anladınız?

Oyla 0
Koptu kopuyor resmen kangren olmuş gibi gördüm fakat o bölge düşer gibi geliyor d vitamini terramycin krem Batikon uygulama yapılmalı

Oyla 0
Maalesef elimde olmayan sebeplerden dolayı veterinere götüremiyorum. Şu an için vitamin desteği bende veriyorum. Umarım tedavim işe yarar. Parmağının kesilmesi gerektiğini nasıl anladınız?

Ya ip gibi birşey dolanmış yada bir yere sıkıştırmış o parmağını...

Teramisin işe yaramaz acilen eczaneden Hirudoid forte jel alın ve günde 3 kere sürün....

Muratsaninin dediği gibi bir kaç günde antibiyotik kullanılsa iyi olur....

Oyla 0
Ya ip gibi birşey dolanmış yada bir yere sıkıştırmış o parmağını...

Teramisin işe yaramaz acilen eczaneden Hirudoid forte jel alın ve günde 3 kere sürün....

Muratsaninin dediği gibi bir kaç günde antibiyotik kullanılsa iyi olur....
evet hirudodid forte bende de var ve işe yarıyor.

Oyla 0
Koptu kopuyor resmen kangren olmuş gibi gördüm fakat o bölge düşer gibi geliyor d vitamini terramycin krem Batikon uygulama yapılmalı
Evet o bölge dün düştü. Düşünce kuşta rahatladı hatta. Rahatlıkla ayağını basabiliyor artık. Düştükten sonra bile parmağını batikonla temizlemeye ve terramycin sürmeye devam ettim. Çok şükür başka bir yara yok. Umarım olmaz.
Yalnız D vitaminini anlayamadım. Ben ya B vitamini takviyesi ya da komplex vitamin veriyorum. D vitamininin ne için verilmesi gerektiğini daha ayrıntılı yazabilir misiniz? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Oyla 0
Oyla 0