Muhabbet kuşumun cinsiyeti nedir yardım lütfen :(

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Selam arkadaşlar muhabbet kuşumun cinsiyetini o kadar çok araştırmama rağmen çözemedim ona göre yanına eş alıcam yaşı hakkında da yardımlarınızı rica ediyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşunuz dişi. Maşallah çok ta güzel görünüyor. Sizden ricam tüm vücudunu görebileceğim bir fotoğraf atmanız. Birde gözünü. Yaş tahminini bu şekilde yapabilirim.

*Gagası azıcık uzun bu arada. Eğer yapabilirim derseniz çok az ucundan kesmenizi öneririm. Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız kafeste gaga taşı, kalamar bulundurmanızı öneririm. O kendisi halletmeye çalışacaktır (kimisi halletmiyor.)

Oyla 0

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Teşekkür ederim cevabınız için , birde kuşumda göğüs altında tüy kalmadı yolmuyor ama dökülüyor sanırım hiç yolarken görmedim vitamin koyuyorum suyuna , gagasını kesmeye zamanım olmadı bu akşam keseceğim onu :)

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Göz irisi oluşmamış görünüyor. Tahminen 7-9 ay arası bir kuş. Gagası çok uzun gerçekten. Tırnakları da keza. Tüy için B vitamini iyi gelmekte. Bence kuşunuz tüyünü yoluyor. Daha doğrusu öyle görünüyor. Parazitlerden dolayı mı yoksa stresten mi yapıyor gözlemlemeniz gerekli. Uyku öncesi beyaz bir bezle kafesin üzerini kapatabilir misiniz? Nefes alabileceği boşluklar bırakın muhakkak. Sabah üzerinde bit gibi kahvemsi hareketli benekler görürseniz müdahale etmeniz gerekir. Belki bu nedenle oluyor olabilir.

Son düzenleme:
Oyla 0

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Şimdi yıkadım bi güzelce fön makinasını uzaktan tuttum kurudu uykuya geçti hanfendi beyaz örtüyü deneyeceğim . Çiftleşme zamanı gelmişmidir ki acaba , bizim arkadaşın erkek muhabbet kuşu var yanına koysammı acaba

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Tanıştırın dilerseniz. Belki bir şansı olabilir. Henüz kızışma belirtisi göstermiyor gibi geldi bana :)
Biraz bitkin bir hali var kuşunuzun. Bunun birçok sebebi olabilir
*size alışkın bir kuşmu yoksa ürkek mi=?

Son düzenleme:
Oyla 0

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Alıştıramadım bi türlü mama yaptım yemedi yulaf verdim ondan ve daldarıdan başka birşey yediremiyorum , kafesine dokunduğum an hemen gagalıyo kafese elimi soksam hemen gagalıyo bi alıştıramadım gitti başka kuş alasım var

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Buna da şükretmelisiniz bence. Kimi kuşlar kaçıyor kafese yaklaştıklarında. Eğer ısırma ile oynayabilirsen keyifli birşeylere dönüşebilir. Gaga yı hallettiniz mi*

Oyla 0

kaankaragz

iyikus.com Üyesi
Evet kestim tırnak makasıyla biraz ucundan bide ele alıştırabilsem çok mutlu olucam ama maalesef anca zor biyere uçunca elime konuyo odasına geldiğim an kaçıyo yine

Oyla 0