Muhabbet kuşumun dışkısı düzelmiyor

Mustafa Tetik

Forum Sakini
Daha önce de bir sürü konu açmıştım. Yaptığım uygulamalardan sonra biraz düzeliyor fakat sonra tekrar bozuluyor. Veterinere götürdüm fakat burada kimse anlamıyor, vitamin verip gönderdi. Elektrolit, probiyotik ve vitamin kullanıyorum. Biraz düzeliyor sonra tekrar bozuluyor. İshal gibi de değil şu şekilde yapıyor:

Ne yapmam gerekiyor, böbrek rahatsızlığı mı var acaba? Hareketinde vs hiçbir problem yok. Sadece dışkısı sıkıntılı.

Sulu dışkılama başlı başına problem aslına bakarsan. Nasıl besliyorsun kuşu biraz bahseder misin?

Oyla 0
Bir süre sonra dışkıda yemler de görülebilir. Sindirim / iç parazit iç içe seyrediyor bazen. Yemlerinizi tazelemeniz gerekebilir. Kuşların bakımında radikal değişiklik gerektiren bir durum da olabilir. Çok sık sarı dal darı veriyor musunuz? Kuşunuzun genel hali ve durumunu da resimlerseniz iyi olur.

Oyla 0
elektrolit, vitamin ve probiyotik ne sıklıkta kullanıyorsunuz ve hangi markalar?
Vitamin vitalcore
Probiyotik probiacti bird kullanıyorum. Elektrolit olarak eczaneden bir şey önermişlerdi fakat bulamadığım için evde kendim yapıyorum. Haftada 1 kere vitamin bir kere probiyotik veriyorum arada da elektrolit veriyorum.

Oyla 0
Bir süre sonra dışkıda yemler de görülebilir. Sindirim / iç parazit iç içe seyrediyor bazen. Yemlerinizi tazelemeniz gerekebilir. Kuşların bakımında radikal değişiklik gerektiren bir durum da olabilir. Çok sık sarı dal darı veriyor musunuz? Kuşunuzun genel hali ve durumunu da resimlerseniz iyi olur.
Epeydir sürüyor dışkıda yem görmedim henüz. Yemleri tazeledim daha bir haftalık. Dal darı arada sırada kafese asıyorum, çok sık vermiyorum.

Kuşta kabarma vs. hiçbir şey yok. Oyuncakları ile oynuyor, eşiyle oynuyor çevreye ilgisi var.

Oyla 0
Bir de bazen tamamen su şeklinde yapıyor. Yem yediğinde düzeliyor. Aç olduklarında öyle oluyormuş. İştahsızlık sorunu mu var acaba?

Oyla 0
Elektrolit verme. O kullandığın probiyotik zaten bol miktarda tuzlu ve şekerli. Benim tavsiyem yemine biraz aspur ilavesi yapıp kullan ve divitsol ishal ilacını alıp 3-4 gün uygula yeterli...

Oyla 0
Elektrolit verme. O kullandığın probiyotik zaten bol miktarda tuzlu ve şekerli. Benim tavsiyem yemine biraz aspur ilavesi yapıp kullan ve divitsol ishal ilacını alıp 3-4 gün uygula yeterli...
O zaman dediğiniz ilacı alıp kullanayım tekrar dönüş yaparım.

Oyla 0