Muhabbet kuşumun gözüne ne oldu

miyaviizm

iyikus.com Üyesi
B0727AA9-9F88-4CDE-84CE-D186618D7E85.jpeg3B530BB6-F4B6-47E2-971F-B9FC52C85C79.jpeg
Muhabbet kuşum 1 hafta önce duvara çarpmıştı. O zaman gözünü kırpıp duruyordu ama morarma yoktu. Az önce fark ettim, gözünü kapatıp duruyor. Diğer gözü açık. Ne yapmam lazım? Petshopa gittiğimde yardımcı olurlar mı? Burada kuşlara bakan veteriner yok çünkü:(

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Geçmiş olsun
İhtihaplanma varmı sıvı akıyor mu?
Terramycin kullanılabilir

ilacının kullanımı pamuklu kulak çöpüne mercimek tanesi kadar sıkılarak göz etrafına ve iç kısmına gelecek şekilde sürülmelidir
Gece yatmadan önce sürebilirsiniz

miyaviizm

iyikus.com Üyesi
Geçmiş olsun
İhtihaplanma varmı sıvı akıyor mu?
Terramycin kullanılabilir

ilacının kullanımı pamuklu kulak çöpüne mercimek tanesi kadar sıkılarak göz etrafına ve iç kısmına gelecek şekilde sürülmelidir
Gece yatmadan önce sürebilirsiniz
Teşekkürler. Günde 1 kere sürmem yeterli m?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuşunuz tüy dönemine başlayacak gibi görünüyor. Bu sürece yakın aralıklarda göz problemleri olabiliyor kimi kuşta ek olarak. Yukarıda önerilen ürünler kullanılabilir. Ek olarak söyleyebileceğim kafesi dezenfekte ediniz (tünekler özellikle). Bir de her ihtimale karşı gentagut gibi bir göz damlası dolabınızda bulundurun

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Merhaba, kuşunuz tüy dönemine başlayacak gibi görünüyor. Bu sürece yakın aralıklarda göz problemleri olabiliyor kimi kuşta ek olarak. Yukarıda önerilen ürünler kullanılabilir. Ek olarak söyleyebileceğim kafesi dezenfekte ediniz (tünekler özellikle). Bir de her ihtimale karşı gentagut gibi bir göz damlası dolabınızda bulundurun
Hocam bende o damlayı önerecektim ama antibiyotik olduğu için önce Krem ile tedavi olmazsa daha sonra Damla kullanılabilir diye düşündüm

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Hocam bende o damlayı önerecektim ama antibiyotik olduğu için önce Krem ile tedavi olmazsa daha sonra Damla kullanılabilir diye düşündüm
Tam kızarmamış ancak o yönde gidiyor gibi geldi bana. Ucuz bir ürün olduğundan bulundurmak gerekli diye düşündüm. Kremden sonra uygulanması bence de daha uygun olur

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ben alır almaz sürdüm bir kaç saat önce. Gözünü tamamen kapadı normal mi
kulak çubuğu ile göz içine değmeden köşelere ve çevresine hafif, yüzeysel sürdünüz değil mi? Doğrudan göz içine temas ettirmemek gerekli. Yine de bir sorun oluşturmaz ancak bir miktar huzursuz edecektir. Gerekirse bir miktar ılık suyla kremi uzaklaştırabilirsiniz içe temas ettiyse.

miyaviizm

iyikus.com Üyesi
kulak çubuğu ile göz içine değmeden köşelere hafif, yüzeysel sürdünüz değil mi? Doğrudan göz içine temas ettirmemek gerekli.
Parmağımla hafifçe göz kapağı ve çevresine sürmüştüm. Buraya sormadan önce o kremi alıp kullanmıştım. Bilseydim kulak çubuğuyla sürerdim:( yanlış bir şey mi yaptım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
PArmakla da olur sorun olmaz ancak daha kontrollü gitmek gerekiyor. Üst yorumumu güncelledim, tekrar okursanız sevinirim.

miyaviizm

iyikus.com Üyesi
Parmağımla hafifçe göz kapağı ve çevresine sürmüştüm. Buraya sormadan önce o kremi alıp kullanmıştım. Bilseydim kulak çubuğuyla sürerdim:( yanlış bir şey mi yaptım
Arada açıyor gözünü yine ama
PArmakla da olur sorun olmaz ancak daha kontrollü gitmek gerekiyor. Üst yorumumu güncelledim, tekrar okursanız sevinirim.
arada gözünü açıyor ama bir sorun olmaz değil mi? Gözlerini zaten kapatıyordu, içine girmedi hiç

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Ben şöyle uyguluyorum; damlayı damlatıyorum önce ve göz üzerinde bir kaç saniye kalmasını sağlıyorum. Doğrudan bizim gözlerdeki gibi bir yayılma göstermiyor çünkü (bu arada iki göze de uygulanacak). Damladan sonra kremi uyguluyorum. Doğal olarak kuşu daha dik hale getireceğimizden damla kayıp gidiyor. Sabah ya da akşam birer damla iki göze de uygulamalısınız. Krem de bir kez yeterli olur

miyaviizm

iyikus.com Üyesi
Ben şöyle uyguluyorum; damlayı damlatıyorum önce ve göz üzerinde bir kaç saniye kalmasını sağlıyorum. Doğrudan bizim gözlerdeki gibi bir yayılma göstermiyor çünkü (bu arada iki göze de uygulanacak). Damladan sonra kremi uyguluyorum. Doğal olarak kuşu daha dik hale getireceğimizden damla kayıp gidiyor. Sabah ya da akşam birer damla iki göze de uygulamalısınız. Krem de bir kez yeterli olur
Peki diğer kuşlarımdan ayrı kafese öi koymalıyım