Muhabbet kuşumun kanadında kan var

GüzelKuş

Veteran
Merhabalar ben amerika da yaşıyorum yaklaşık 2-3 ay önce muhabbet kuşu aldım ve buradaki petshoplarda (evcil hayvan satan) yerlerde kuşların kanatlarını kesiyolarmış baya bi kısa bir şekilde ve benim kuşumun kanatları aldığımdan beri daha yeni son haftalarda çıkmaya basladı sol kanadında bir sıkıntı yok fakat sağ kanadında cıkan tuyler kanama yapıyor diplerinde geçen hafta çıkan tüyü kendisi kopartmış bugün yöne bir tüy vardı ve dibinde belli bi kanama fark ettim uçmaya çalıştığı zamanda o tüy sağa sola dönüp rahatsız ediyordu bende tüyü yerinden koparttım dibinde çürüme ve kanama gibi bir şey var mikrop kapmasın diye bir pamuğa kolonya döküp hafif hafif sildim bunun sebebi nedir ve uyguladığım kolonya ona zarar verir mi çok endişeliyim yardım edin lütfen

Moderatörün son düzenlenenleri:

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, düzensiz gelen tüyler zaman zaman olabiliyor ya da doğuştan gelen bir durum söz konusu olabilir. Kanlı tüy dipleri ise bazı bakterisel şeylerin işareti olsa da, siz çektiğiniz içinde kanlı gelmiş olabilir. Gelişimini tamamlamamış da olabilir. Bu süreçte genelde dipleri kanlı oluyor.

Çürük kök ve kanama french molt belirtisi oluyor genelde ama bunu bilemeyiz şu aşamada. Tavsiyem B vitamini ağırlıklı vitamin takviyesi yapmanız bir süre. Birde kolonya iyi bir dezenfektan değildir. Bunun yerine anti bakteriyel kremler tercih edilebilir. Örneğin terramycn gibi.